Home / Kadınca / 20 En Güzel Protez Tırnak Modelleri

20 En Güzel Protez Tırnak Modelleri

Doğal tırnak üzerinde gerçekleştirilen farklı yöntemler ile elde edilen yeni tırnaklara protez tırnak olarak isimlendirilir. Burada protez tırnak ile takma tırnak farklılık göstermektedir. Protez tırnak farklı bir şekilde yani belli bir uygulamam sahasında, atölyede uzman kişiler tarafından normal tırnak üzerine yapılan bir müdahaledir. Takma tırnak modelleri ise normal bir şekilde güzellik merkezlerinden veya takı, süs eşyası satan merkezlerden düşük ücretler ile alınan standart tırnak modelleri olmaktadır. Takma tırnak modeli ise kısa zamanlı kullanımlarda uygun olur iken protez tırnak ise uzun zaman dayanan tırnak modeli olmaktadır. Kalıcı olarak tırnakların bakımlı olmasını isteyen bayanlar ise protez tırnak ile güzelliklerine güzellik katmaktadır. En güzel protez tırnak modelleri ile sizde elinize yakışan protez tırnak modellerinden en uygun olanını rahatlıkla uygulatabilirsiniz. Uygulatabilirsiniz dememde ki tek maksat ise protez tırnak asla kendi başımıza sahip olacağımız bir durum süs eşyası değildir.

 

Protez tırnak modelleri ile ün yapmış olan kişilerin ise düştükleri hataların kesinlikle ders olarak çıkartılması gereklidir. Protez tırnak kimlere uygundur ve her isteyen protez tırnak taktırabilir mi?  Protez tırnak yaptırmak için uzman kişiler ile yapılan ilk görüşmede mutlaka tırnak yapınıza bakılması gereklidir. Azda olsa kimyasal iğle karışım elde edilmesi ve bununda tırnaklarınıza uygulanması sonrasında reaksiyon ortaya çıkabilmektedir. Bu maksatla tırnak haritanızın cilt haritası şeklinde çıkartılması zorunludur. Kimyasala karşı olan alerjiniz test edilmelidir. Bunun yanında yoğun olarak deterjan ve benzeri kimyasallar ile ilgilenen kesimlerin tırnakları yıpranmaktadır. Güzelliklerinden ödün vermek istemeyen bayanların ise kırılmış, kopmuş veya tırtıl tırtıl olmuş olan tırnaklarını tekrar sağlayıncaya kadar protez tırnak ile yoluna devam etmektedirler. Gene aynı şekilde tırnak çıkması veya tırnak kırılması sorunu yaşayan bayanlar tırnak tercilerini en güzel protez tırnaklar arasından seçebilmektedir.

En Güzel Protez Tırnak Modelleri
En Güzel Protez Tırnak Modelleri

 

En güzel protez tırnak modelleri nasıl uygulanır?

 

Protez tırnak modelleri uygulanmasında 3 farklı teknik ile en güzel protez tırnak modelleri uygulanmaktadır. Protez tırnak yaptırmak için gerekli olan tırnak analizi yapılması sonrasında uygun model tırnak seçilmektedir. Jel protez tırnak, akrilik protez tırnak ve dippig protez tırnak uygulama metotları bulunmaktadır. En fazla tercih edilen ise jel protez tırnak modelleri olmaktadır. Protez tırnak uygulama kısmında ise öncelikle mevcut tırnağın koruması yapılmaktadır. Ucuna eklenilen yeni protez tırnak ile eski tırnak uygun yöntem ve yapıştırıcılar ile eşit seviyeye gelinceye kadar yapıştırılıp, tırnak törpüsü ile törpülenmektedir. Her aşamasında ise uzman kişi tarafından detaylı inceleme yapılarak, doğal tırnağın çatlaması veya kırılması önlenmektedir. Bu nedenle protez tırnak uygulaması yaptırılacak olan merkezin özenle seçilmesi gereklidir. Protez tırnak takılması sonrasında ise kullanım aşamasından önce birkaç saat durulması gereklidir. Burada amaç yapıştırmanın kusursuz bir şekilde doğal tırnak ile uyum sağlaması beklenmelidir. Bu esnasında parmak uçlarının kontrol edilmesi her hangi bir kızarıklık oluşmaması gereklidir. Bir diğer kısım ise beklemede üzerine sürülen cilanın kurması için gerekli olan bir buçuk saat gibi sürenin dolmasıdır. Protez tırnak uzatma konusunda sorun yaşayan bir çok bayan kısa zamanda en güzel protez tırnak modelleri içinden kendi ten ve parmak ve el yapısına uygun olan modeli seçerek birkaç saat içinde de uygulamasını yaptırarak güzelliğine güzellik katmaktadır.

İlginizi Çekebilir >>  Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

 

Protez Tırnak Nasıl Kullanılır

En güzel protez tırnak modelleri içinden seçilen modeller ile kısa zamanda sahip olunan protez tırnaklar; darbelerden korunması gereklidir. Kimyasal yani kloraklardan uzak tutulması gereklidir. İş yapılması esnasında ise eldiven ile işin yapılması gereklidir. Tırnak takma veya tırnak çıkarma işlemlerinde ise gene merkez tarafından en güzel protez tırnağın çıkartılması gereklidir. Evde protez tırnak nasıl çıkartılır kısmında ise kopan veya kırılan, kullanım süresi dolmuş olan protez tırnak çıkartılmaya çalışılması açılı olmaktadır. Alttan gelen doğal tırnağın ise kesilmesi ve törpülenmesi, üzerinde yer alan protez tırnak ile renk farkı oluşturmaması gereklidir. Bu nedenle kullanılan ojenin kalıcı olarak durması yanında hem doğal hem de en güzel protez tırnak modelli ile uyumlu aynı parlaklıkta olması gereklidir. En güzel protez tırnak modellerimiz ile hakkında detaylı bilgiye sahip olduğunuz en güzel tırnak protezine sahip olabilirsiniz.

 

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

deri -süet-çanta-nasıl-temizlenir

Deri Süet Çanta Nasıl Temizlenir

Yazı İçi Navigasyon0.1 Süet Deri Çanta Nasıl Temizlenir?1 Çanta Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?1.1 Kısa Zamanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir