Home / Ekonomi / 2018-19 Dolar Ne Olur Uzman Yorumları Bilgi

2018-19 Dolar Ne Olur Uzman Yorumları Bilgi

2018 yılında dolar kuru baskın maddi değer olarak lokomotif görevinde yer almıştır. Hatta birçok kesim tarafından dolar fiyatı kripto para piyasasında tabir edilen ‘’Boğa KOŞUSU’’  benzeri açıklamaları beraberinde taşımıştır. Birçok alanda sıkıntılı başlayan 2018 yılı ekonomisi doların dünya üzerinde yapmış olduğu baskın hareketler ile Euro ve Altın fiyatları üzerinde derin bir çekici görevinde bulunmaya başlamıştır. 2018 -19 dolar ne olur uzman yorumları bilgi alınması bakımından uzun vadeli ve kısa vadeli dolar kuru değişkenlikleri ile ele alınmalıdır.

 

dolar-ne-olur-uzman-yorumları
dolar ne olur uzman yorumları

Dolar ne olur uzman yorumları bilgi kaynağı olarak bilgi definesi son birkaç aydır sıklıkla dolar kuru üzerinde beklentilerin oluşmasını sağlamaktadır. Bir nevi gelinmiş olan noktada 2018 Temmuz 12 itibari ile dolar 4.90 tl Euro fiyatı ise 5.70 tl değerinde olur iken altın fiyatı ise gene çıkmış olduğu büyük boğa koşusuna devam etmektedir. Altın fiyatı gram altında 194 tl olarak işlem görmektedir. Altın üzerinde özellikle alım ve satımda eski altın yeni altın gibi açıklamalar yanında saf altın ile direk işlenmiş altın arasında oluşan farkların nedenleri açıklanmıştır. Burada gene asıl unsur dolar fiyatı üzerinde olmuştur. Dünya siyaseti içinde Suriye iç savaşı ile 2018 yılına merhaba dediğinde ise ABD tarafından buraya yapılacak olan hava harekatı olasılığı ise doların fiyatında uyanmaların yaşanmasına neden olmuştur. Bu bağlamda ABD- SURİYE hava saldırısı sonrasında dolar dünya genelinde artar iken Rusya ABD çıkar çatışmaları ise gene doların fiyatında artış olmasına neden olmuştur. Tüm karmaşa yumağı içinde dolar etkili olur iken ABD işsizlik değişikliklerinde meydana gelen beklentilerin üstü açıklamaları sonrasında dolar ne olur uzman yorumları ile birden döviz piyasası toz duman olmuştur. Ülkemiz içinde ise dolar ne olur diye uzmanlardan yorumlar alınırken genel bir küresel krizin doları tetiklemesi ile hükümet erken seçim kararı alması ile birden dolar garip bir şekilde spekülatif bir yükseliş trendine başlamıştır. Dolar ne olur uzman yorumları 2018-19 için sabit bir tahmin vermekten uzak kalmıştır. Doların fiyatı ülkemiz içinde ise DOLAR TL KURU dengesi bakımından Dünyanın 3. Kırılgan dengesi olması sonrasında direk küçük bir tepkiye büyük etki ile karşılık verebilmiştir.

İlginizi Çekebilir >>  İhtiyaç Kredisi En Fazla Ne Kadar Çekilir?

Dolar ne olur uzman yorumları ise bankaların uzmanları tarafından veya yatırım danışmanlığı merkezleri tarafından yakından izlenirken merkez bankası tarafından gerekli faiz artırımı kararlarının alınması ile doların 5 tl ye olan zorlaması birden erken seçim sonrasında beklentileri karşılayan bir sonuç çıkması ile krize benzer ortam yaşanmadan atlatılmıştır.

Doların gelecek vaat eden yatırım aracı olması konusundan ise sıklıkla değer dalgalanması ile doların değeri minimum 4.40 ile 4.60 tl arasında gidip gelmesi beklenmektedir. Tabi başta sayılan genel ve özel siyasi değişkenler doların üzerinde oluşacak kırılgan dengenin bozulmasına etken olmaması gibi nedenlere bağlı olarak doların ne oluru uzmanları da bazen şaşırtmaktadır. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ise açıklamalarında doların fiyatının kısa zamanda düşeceği üzerinde net olarak beyanlarda bulunmuştur. Hatta döviz piyasasına bakan bakanlıklar için ikinci bakan atanmasını da gündeme alarak kararlılığını devam ettirmektedir.2018-19 dolar ne olur uzman yorumları bilgi amaçlı olarak hazırlanmış yatırımlarınız ise kendi risk anlayışınıza göre şekillenmesini tavsiye ederiz. Bilgidefinesi ekonomi masası.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

bireysel-emeklilik-bes-avantajları-dezavantajları

Bireysel Emeklilik BES Avantajları Dezavantajları Nelerdir

Bireysel emeklilik Bes uzun yıllardır Avrupa da başarı ile uygulanmış olan birikime dayalı emekli olma …

3 comments

  1. net olarak dolar fiyatı düşürülmesi için merkez bankası faiz artırım kararı kısa zamanda gelir mi?

    • Faiz artırımı için öncelikle kabinenin kadrolarını oturtması beklenmesi ve devamında faiz artırımı yolu ile dolar fiyatı indirilmesi yolu seçenekler arasında olabilir. Etkisi ise tartışılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir