Home / Doğa / 9 Günlük Bayramda Gidilecek Sakin Yerler

9 Günlük Bayramda Gidilecek Sakin Yerler

2018 kurban bayramının yaz ayına rast gelmesi yanında hafta başından itibaren başlayan bir tatil neredeyse sıcaktan bunalan kesime oh deme şansını vermekte. Özellikle deniz kenarlarında yaşanacak olan yoğunluk yanında kırsal kesimler içinde gene 9 günlük kurban bayramı tatili tabiri yerinde ise ilaç gibi gelecektir. Bunalmış durumda olan Ankara ve İstanbul vatandaşları ise özellikle memleketlerinde kurban keserek eş dostları ile zaman geçirerek bayramı bayram tadında yaşayacaklardır.

9 -günlük-bayramda-gidilecek-sakin-yerler-18
                                                                             9 -günlük-bayramda-gidilecek-sakin-yerler-18

9 günlük bayram tatili ise otel ve gezi turları içinde ek mesai olarak düşünülebilir. Yılın en yoğun dönemi olması yanında birde kurban bayramının tatili 9 gün olarak verildiğinde ise tamamen tatil keyfi başlamaktadır. Normal şartlarda kurban bayramı Arife gününden başlayarak (yarım gün) 4 tam gün ile süren dini bayram ritaülleri arasında yer almaktadır. Kurban bayramı pazarlıkları bir taraftan devam ederken diğer taraftan ise son dakika tatil fırsatları, tatil kampanyaları ve sıcak tatil imkânları ile firmalar kampanyalarını açıklamaya başlamıştır. Büyük şehirlerden memleketlerine dönen kişilerin tatil imkânları için ise özellikle eş dost ziyaretleri ve kışlık hazırlamak ile geçecektir. Diğer taraftan bir iki gün kurban ile uğraşıp sonrasında tatil ile zamanını değerlendirmek isteyenler ise direk kampanyalı tatil seçenekleri ile 9 gün bayram tatilini değerlendirmek istemektedir.

9 -günlük-bayramda-gidilecek-sakin-yerler-doğa-sakin
9 -günlük-bayramda-gidilecek-sakin-yerler-doğa-sakin

Bayram tatili de sakin yerler isteyenler ise sahil kasabalarına akın etmektedir. İşlek turizm mekânlarında görülmesi muhtemel yoğunluktan biraz uzak kalmak için ise Balıkesir çevresinde olan tatil beldeleri 9 günlük bayram tatilinde değerlendirilecek olan yerler arasında yer almaya devam etmektedir. Marmaris tatil imkânı, bodrum tatil imkânı ve Karadeniz turları ile tatillerin şekli bir nebze olsun sakinleşecektir. Burada özellikle Karadeniz bayram tatili fırsatı ise kaçırılmaması gereklidir. Yeşilin mavi ile buluştuğu doğa gündüzleri manzarası yanında tarihi mekânları ile göz doldurmaktadır. Samsundan başlayacak olan gezi için özellikle samsun limanında Atatürk’ün Samsuna çıkmış olduğu gemi gezilmelidir. Devamında şehrin güzelliklerinden faydalanarak göz zevki doruklara cıkmış bir şekilde ordu istikametine devam edilerek Akşam seyir tepesini gerek Karadeniz turunda rota Artvin doğru ilerlemektedir. Ordudan sonra ise Giresun şehri fındıkları ile size güzel bir gün sunmanın yanında Giresun kalesinde Topal Osman mezarına uğrayıp Fatiha okuduktan sonra, çayınızı yudumlarken Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adasını seyredebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir >>  Tarçın Nedir? Faydaları Nelerdir?
9 -günlük-bayramda-gidilecek-sakin-yerler-doğa-sakin
9 -günlük-bayramda-gidilecek-sakin-yerler-doğa-sakin

9 günlük bayram tatili için rotanız Karadeniz ise en önemli merkezlerden birisi olarak Trabzon yer almalıdır. Şansınız var ise ince ince yağan yağmur altında Sümela Manastırının mistik havasını koklayabilir, uzun gölde ise kuğulara ekmek ufalayıp atabilir dere kenarında ise balık yiyerek Karadeniz turu bayram tatilinde muhteşem bir şekilde değerlendirilebilir. Rota Rize ve Artvin ise sizin gözünüz kararmış bayram tatilinin bir ayağını ise Gürcistan da geçirmek olarak düşündüğünüz okunabilmektedir. Rize halk pazarından ucuz tatil hediyelikleri alması yanında Artvin yaylalarında konaklayarak Bungalov evler ile doğa sizi kucaklayacaktır. Kimliğiniz ile Artvin sınırından Gürcistan’a geçerek 9 günlük bayram tatilinde gidiş rotası olarak sakin bir fırsat sizinle olacaktır. Sakin bayram tatili imkânları olarak sunulacak olan bu fırsatlardan mutlaka faydalanmanızı olmaz ise ilerleyen zamanlarda kurban bayramına denk gelmese de kendinize mutlaka Karadeniz turu şeklinde bir ayarlama ile fırsat verebilirsiniz.

Diğer taraftan 9 günlük sakin bayram tatili yerleri yanında ucuz olarak değerlendirilmek istendiğinde ise Antalya ve çevresi sizlere yakın yer olarak görülebilir. Hem uzak yer olmasın hem de serin olsun dediğinizde ise Antalya ve çevresinde yer alan yaylalar ise doğal serinlik ve organik besinler sizleri beklemektedir. Hatta yaylalarda Ağustos ayının ortası olmasına rağmen bile yeşil erik bulabilmeniz de muhtemeldir. Bu nedenle tatil imkânları için ise gerekli olan az bir bütçe ile sorunsuz olarak fırsat yakalamanızdır. Bu nedenle başım derde girmesin veya yarı yolda kalmayayım diye düşündüğünüzde ise ucuz bayram tatili fırsatları sunan tur şirketleri ile yolunuza devam ederek 9 günlük bayram tatilinde sakin yerleri keşfedebilirsiniz.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

izmir-dikili-kahvaltı-yerleri

İzmir Dikili Kahvaltı Yerleri

İzmir kalabalığından sıkılıp yakın bir çevrede nefes alacak olanların tercihi olarak İzmir dikili cazip bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir