Home / Kadınca / Acil Adet Sancısından Nasıl Kurtulurum?

Acil Adet Sancısından Nasıl Kurtulurum?

Adet yani regl dönemlerinde birçok bayan büyük ağrılar ile karşı karşıya kalmaktadır. Burada özellikle bayanların yüzde altmışı ağrılı ve sancılı olarak adet döneminin yaşarken, yüzde yirmi beşi ise şiddetli ağrılı olarak adet dönemlerini geçirdiklerini ifade etmektedir. Adet sancısının çekilmesinde başlarda şiddeti akıntı ile regl dönemine girilmektedir. On yaşlarına kadar inen regl adet görme dönemlerinden sonra ise acil adet sancısından nasıl kurtulurum diye arayışa başlanılmaktadır. Adet sancısından kurtulmak için şehir efsaneleri yayılmaktadır. Evlenince adet sancısı geçer veya doğum yapınca adet sancısı geçer şeklinde ifadeler ile bayanlar bir birlerini kandırmaktadır.

adet-ağrısını-geçiren-bitkiler
adet-ağrısını-geçiren-bitkiler

Adet sancısından kurtulmak için nedenleri iyi anlaşılmalıdır. Birçok adet söktürücü ile adet dönemleri rahat bir şekilde atlatılmak istenmektedir. 2-3 saatte bir ped değiştirilmesi gibi bir konu söz konusu olduğunda ise öncelik doktora başvurmaktır. Her ne isim altında olur ise olsun ilaç alınması kesinlikle doktor tavsiyesi ile olmalıdır. Karın alt kaslarının gevşemesi ve stresli ortamlardan uzak durularak adet dönemi sancıları azaltılabilmektedir. Adet dönemi sancısını azaltmak için nefes egzersizleri yapılmalıdır. Nefes egzersizleri yapılacak olan ortamın ılık olması ise yapılacak olan regl ağrısını azaltma yollarından etkilisi olmaktadır. Adet dönemi sancısını azaltmak için sıcak su torbası karnın alt bölgesine koyulması ile ağrısız bir sancı dönemi geçirilmektedir. Birçok bayan regl yani adet sancılarından dolayı iş ve sosyal yaşantısında büyük zorluklar ile karşılaştıklarını belirtmektedir. Sırt ve bacak kaslarını direk etkileyen regl sancısı esnasında ki kasılmalardan dolayı bayanların iş yaşantısı regl adet dönemlerinde zorlaşmaktadır. Sinir ve asabiyet ise hiç söz etmeye gerek duyulmayan bayan davranışları olmaktadır. 12-18 yaş aralığında regl sancısı ve akıntısı şiddetli olmaktadır. 18 yaşından itibaren akıntı azalmaya ve argının ise şiddetlenmeye başladığı dönem olmaktadır.

İlginizi Çekebilir >>  Çukur Dizisi Son Bölüm Fragmanı İzle 31 2

Adet sancısından acil bir şekilde kurtulmak için regl döneminin 7 gün beklenmesi gerekmektedir. Mümkün olmadıkça ağrı kesici alınmaması gerekir. Ağrı kesicilerin etkisi kanama hızını artırabilmektedir. Bu nedenle kullanılacak olan ilacın mutlaka doktor tavsiyesi olması gereklidir. Doğal yollar ile regl adet dönemi sancısı azaltılması kısmında ise sıklıkla kullanılan rezine çayı olmaktadır. Türk kahvesi içilmesi ve bedenin sıcak tutulması adet sancısının ağrısını azaltmaktadır. Adet sancısının etkisini azaltmak ve melatonin salgılanması için çikolata ve çikolatalı içecekler tüketilmektedir. Burada birkaç içecek tavsiyesi olarak ise Nane Çayı ile adet sancısı azaltılmaktadır. Sıcak su içine birkaç dal taze nane dalı atılarak demlenmesi için on dakika yeterli olmaktadır. On dakika sonrasında dileyen içine bal koyarak adet sancılarının doğal şekilde azalmasına yönelik çayı hazırlamış olurlar. Ilık suda deniz tuzu ve karbonat karıştırarak beklemekte gene adet sancısının acil olarak azaltılmasına yarayan yöntemlerden olmaktadır. Papatya ve tarcın çayı’da gene adet sancısı çeken bayanların imdadına yetişen yöntemlerdendir. Zencefil çayı veya kendinizin oluşturacak olduğu bitkisel karışımlar ile adet sancısının azalmasına yardımcı olabileceksiniz. Özellikle egzersizler eşliğinde ılık su içilmesi ve dinlenme aralarında bitkisel çaylar ile vücuda giren oksijeni yüksek tutarak adet sancılarından acil olarak kurtulmanız sağlanabilir.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

deri -süet-çanta-nasıl-temizlenir

Deri Süet Çanta Nasıl Temizlenir

Yazı İçi Navigasyon0.1 Süet Deri Çanta Nasıl Temizlenir?1 Çanta Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?1.1 Kısa Zamanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir