Home / Genel Kültür / Ayda Field Kimdir?

Ayda Field Kimdir?

Ayda Field (Ayda Sabahat Evecan), 17 Mayıs 1979’da Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde doğdu. Amerikan televizyon aktrisidir. Babası Türk olup annesi ise Amerikandır. Babasının adı Haldun Evecan’dır. Henüz 4 yaşındayken anne ve babası ayrılır. Babası Haldun Evecan, Amerika’dan ayrılıp Türkiye’ye yerleşir.

Ayda Field’in Hayatı

Ayda Field, 1997 yılında Duke Üniversitesi’nden dereceyle mezun oldu. Columbia Üniversitesi’nde ise hukuk okurken bir televizyon kanalından teklif aldı ve geri çeviremedi. Okulunu bırakma kararı aldı. İngilizce dışında iyi derecede Fransızca ve İtalyanca konuşabilmektedir.

 

 

ayda-field-hayatiOkulu bıraktıktan sonra ilk olarak “Days of our Livesisimli dizide boy göstermeye başladı. Dram ve komedi dizilerinde de oynadı. News 9’un hava durumu sunucusunun yerine “Montana Diaz Herrera” karakterini oynadı. Bir süre sonra buradan kovularak ayrılmak zorunda kaldı. Bundan sonra birkaç projede daha yer aldı. 2016 yılında İngiliz komedi dizisi Fresh Meat’de ve İngiliz drama dizisi Paranoid’de oynadı.

İlginizi Çekebilir >>  Jim Carrey Kimdir? Jim Carrey'nin Hayatı

2006 yılından beri birlikte olduğu İngiliz şarkıcı ve söz yazarı olan Robbie Williams ile 2010 yılında evlendiler. Theodora Rose Williams ve Charlton Valentine Williams isimlerinde iki çocuğu vardır. Babası ile aralarında sorun olduğundan düğününe babası katılmadı. Bir dönem küsüp ayrı kaldığı eşi Robbie Williams ile ünlü Hollywood oyuncusu Cameron Diaz sayesinde barıştılar.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

desiderius-erasmus-kimdir-hakkında-bilgi

Desiderius Erasmus Kimdir Hakkında Bilgi

Hollanda’nın nadir felsefecilerinden olana Desiderius Erasmus  1465 yılında Hollanda’da dünyaya gelmiştir. Hümanizm akımının öcülerinden olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir