Home / Doğa / Ayvalık’ta Gezilecek En Güzel Yerler

Ayvalık’ta Gezilecek En Güzel Yerler

Balıkesir’in önde gelen tatil beldesi olarak Ayvalık ilçesi akıllara ilk gelen yer olmaktadır. Yeşilin müzik sesi çıkartarak mavi dalga sesleri ile konuştuğu temiz tatil beldesi olarak Ayvalık gezilecek yerler arasında yer almaya devam etmektedir. Marmara ve Ege bölgesinin birçok noktasından yaz aylarında bölgeye akın yapılmaktadır. Birçok ünlü düğün törenlerini veya eğlencelerini Ayvalık Cunda Adasında yaparak adanın bir kat daha değerlenmesini sağlamaktadır. İstanbul ve İzmir gibi iki büyük şehrin deniz kenarından ortak buluşma noktası olmasından dolayı Ayvalık yazların vazgeçilmeyen nadide gezilecek en güzel yerler arasında yer almaya devam etmektedir.

ayvalık-cunda
ayvalık cunda

Ayvalık ilçe merkezine girişle birlikte tarih sizi bin yıl gerisine kadar götürmeye yetmeye başlamaktadır. Tarihi Ayvalık evleri kapı işlemleri ve duvar tasarımları yanında muhteşem kilise yapıları ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatlerini çekmeye yeterli olmaktadır. Ayvalık’ta gezilecek yerler denildiğinde ise ilk akla Ayvalık limanı gelmesi gereklidir. Sıralanmış halde olan balıkçı tezgahları ile direk yazın havası denizin kokusu ile sizi sarmaya başlayacaktır. Her ne kadar deniz serin     rüzgarı ile sizi soğutmak istese de yerli halkın ve esnafın sıcak kanlılığı sizi hayran bırakacaktır.

Ayvalık liman yerleşkesinde yer alan liman işletmesine ait yerde ise uygun fiyatlar ile ayvalık tostu yiyebilir hatta çayınızı denize sıfır içerek tatilin ucuz yolla devam etmesini sağlayabilirsiniz. Ayvalık’ta gezilecek en güzel yerler arasında gene adaya ilk olarak kuş bakışı bir bakış ile izleyerek giriş yapmak istediğinizde ise akşam güneşini seyredecek olduğunuz Şeytan Sofrası manzarası sizi sarıp sarmalayacaktır.

İlginizi Çekebilir >>  2 Günlük Bayramda Gidilecek Yerler 2018

 

ayvalık-gezilecek-yerler
ayvalık-gezilecek-yerler

 

Şeytan sofrasında yer alan restoran ile güneşi yemek masanızda akşam yemeği ile uğurlama şansınızda bulunmaktadır. Şeytan Sofrası size Midilli manzarasını sunması yanında kuş bakışı Ayvalık manzarasını da sunarak eşsiz deniz, doğa ve yeşillik manzarasının kucağına bırakacaktır. Yakınında yer alan sarımsaklı plajı ise gün içinde gidip deniz keyfi yaşayarak güneşi uğurlamak isteyenlerin Ayvalık’ta gezilecek en güzel yerler hakkında gezi rotası olmaktadır.

  Ayvalıkta yer alan denize girilecek temiz plajlar

sarımsaklı plajı ayvalık, Altınova plajı, Armutçuk diğer adı ise Ali Çetinkaya, Duba Mevkii plajı, Alibey Adası Diğer Adı Cunda Adası Ayvalık plajlarından denize girilebilecek plajlar arasında yer alması yanında ayvalıkta gezilecek yerler arasında yer almaktadır. Sakın Ayvalık’tan tost ve balık yemeden ve zeytinyağı almadan ayrılmayın sonra pişman olursunuz.  Ayvalık’ta gezilecek yerler için ise tavsiyelerde bulunmak isteyenler resimlerini ve yorumlarını yazımıza altına ekleyebilirler.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

izmir-dikili-kahvaltı-yerleri

İzmir Dikili Kahvaltı Yerleri

İzmir kalabalığından sıkılıp yakın bir çevrede nefes alacak olanların tercihi olarak İzmir dikili cazip bir …

2 comments

  1. Ayvalıkta en güzel plaj olarak sarımsaklı plajını konunuza almışsınız. Etrafında rahatca konaklanacak oteller var mı var ise güncel ücretleri ne kadar?

    • Ayvalıkta özellikle sarımsaklı’da ucuz sayılabilecek olan oteller bulunmaktadır. Fiyat olarak almak istediğiniz konaklama hizmetine bağlı olarak 150 tl den başlayan kişi başı tam pansiyon seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bunun yanında daha düşük ücretler ile pansiyonlarda hizmet sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir