Home / Bilim / Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir? Sırları Nelerdir?

Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir? Sırları Nelerdir?

Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir?

Bermuda şeytan üçgeni nedir? Uzun yıllardan beri sırrı çözülemeyen üçgen diye tabir edilen yerden geçen gemiler, uçaklar devrilmiş kaybolmuş ve haber alınamamıştı. İnsanların çoğu bu üçgenin olduğu bölgede bazı görünmez güçler olabileceğini düşünseler de, günümüzde yapılan araştırmalarda doğalgaz sayesinde böyle olduğu anlaşılmıştır. Kısacası haritadaki bu üçgen şeklindeki bölgede yaşanan gizemli kayboluşlar bilimin gelişmesiyle çözülmüş oldu.

Bermuda Şeytan Üçgeninin Gizemi

Şeytan üçgeni gizemi nedir? Şeytan üçgeni denilen bu bölgede, birçok sayıda gemi ve uçak düşüp kaybolduğu için yıllardır buranın gizemi hakkında araştırmalar yapılmıştır. Bermuda üçgeni fenomenleri bu olayların ardındaki gizemin uzayda yattığını düşünüyorlardı. Fakat bunun böyle olmadığı, basit bir doğalgaz ve kaynak suyunun karışmasıyla gerçekleştiği anlaşıldı.

İlginizi Çekebilir >>  İbrahim Çelikkol Kimdir?

Bermuda şeytan üçgeninin sırrı Okyanus dibinde bulunan doğalgaz kaynağı fışkırmasıyla oluşan Hidrat adı verilen, bembeyaz, gayet katı bir maddeye dönüşür. Bu bahsedilen bölgede birde kaynak su bulunmaktadır. Sıcak su katılaşır, su hidratı eritir ve eriyen hidratlar kütleye dönüşür. Bu durumda suyun yoğunluğu kaybolur. Su yoğunluğunu kaybedince de üzerinden geçen ne varsa okyanusun dibine doğru çeker.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerede?

Bermuda şeytan üçgeni nerede? Bermuda, Miami ve Porto Riko adaları arasında kalan üçgen bölge olarak kabul edilen yerdedir.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

Ücretsiz fotomontaj yapma

Merhaba arkadaşlar.Bakıyorum da sitemizde ücretsiz fotomontaj programı isteyenler oluyor onlar için ücretsiz edinebilecekleri bir link …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir