Home / Genel Kültür / Kimdir? / Bill Alexander Kimdir

Bill Alexander Kimdir

 Ünlü ressamların yağlı boya tabloları denildiğinde aklımıza gelen TRT kanalında uzun yıllar yağlı boya ile harikalar yaratan Bob Ross resimleri olmuştur. Yağlı boya ile yaratılan doğa ve manzara resimlerinin boş bir tabloya nasıl ustaca aktarıldığını uzun yıllar TRT kanalı üzerinden Pazar günleri yayınlanması ile gündemde yer almıştır. Birkaç saat içinde harikalar yaratan Bob Ross eserlerinin başlamasında ise her ressamın olduğu gibi güçlü bir kişi yer almaktadır. Ünlü ressamların yağlı boya tablolarının ortaya çıkmasında adını damga vurduran Bob Ross öğretmeni olarak da  BİLL ALEXANDER yer almaktadır.

bill-alexsander-kimdir-eserleri
bill-alexander-kimdir-eserleri

Bill Alexander 1974 ile 1982 yılları arasında öğrencisi gibi televizyon kanalları üzerinden yağlı boya resimlerinin en güzel manzara tablolarını ortaya çıkartmakla kalmayıp aynı zamanda binlerce kişin yağlı boya tablosu yapma meraklarını gidermeyi başarmıştır. Doğu Almanya’da dünyaya 1915 yılında gelmiştir. Ünlü yağlı boya ressamı Bill Alexander; ABD’    de PBS kanalında yayınlanan The Magic Of Oil Painting kanalında yapmış olduğu yağlı boya resimleri ile Dünya genelinde üne kavuşmuştur.  Islak ıslak yağlı boya tekniği çizim örnekleri ile hayran kitlesini genişletmiş olan Alexander Bill Bob Ross hayatını etkileyen ressam olmayı başarmıştır. Etkisinde kalarak gene Bob Ross’da tv kanalarında resimlerini çizmiştir.

İlginizi Çekebilir >>  Mel Gibson Kimdir?

Savaşların etkisi altında dünyaya gelen Alexander 1. Dünya savaşında ailesi Berlin’e kaçması ile Berlin’de yaşamaya başlamıştır. Araba bakımcısı olarak Berlin’de hayatını devam ettirmiştir. 2. Dünya savaşında ise Wehrmacht ye giden ressam, müttefik kuvvetler tarafından esir alınmıştır. Esir hayatından kurtulmasında ise Müttefik subayların yağlı boya portrelerini yaparak kurtulmayı başarmıştır. Yeteneği ünlü ressamların yağlı boya tabloları içinde subayların eşlerinin portreleri ressamın esir muamelesi görmesini önlemiştir. Bill Alexander kimdir denildiğinde yağlı boya resimlerinde basit çizimler ile ıslak ıslak tekniğinin ortaya çıkmasını sağlamıştır.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

desiderius-erasmus-kimdir-hakkında-bilgi

Desiderius Erasmus Kimdir Hakkında Bilgi

Hollanda’nın nadir felsefecilerinden olana Desiderius Erasmus  1465 yılında Hollanda’da dünyaya gelmiştir. Hümanizm akımının öcülerinden olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir