Home / Kadınca / Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Kilo vermek isteyen kişiler herhangi bir yan etkisinin bulunmaması ve doğal olması nedeniyle bitkisel zayıflama yöntemleri tercih etmektedir. Bu yöntemle zayıflamak için gerekli malzemeler kolaylıkla temin edilebilmekte ve günlük hayatta sıklıkla kullanılmaktadır. Üstelik herhangi bir yan etkiye de sahip değildir. Bundan dolayı pek çok kişi tarafından uygulanmaktadır.

Bitkisel Zayıflama Yöntemi

Zayıflamak ve metabolizmayı daha hızlı hale getirmek için bazı bitki karışımları son derece faydalı olmaktadır. Bu amaçla kullanılan bitkisel yöntemlerden birini hazırlamak için gerekli malzemeler bir çorba kaşığı zencefil tozu, bir çorba kaşığı kuru tere tohumu, bir çorba kaşığı ısırgan otu tohumu, bir çorba kaşığı üzüm çekirdeği tozu, bir çorba kaşığı yeşil kahve tozu ve tarçın tozudur.

Kürü hazırlamak için tüm bitkiler bir kavanozun içerisinde güzelce karıştırılır. Elde edilen karışım yemeklerden bir saat önce bir kase yoğurdun içine iki tatlı kaşığı koyularak yenir. Yoğurt bittikten sonra üzerine su içildiğinde midede şişerek tokluk hissi meydana getirmektedir. Genellikle öğle ve akşam yemeklerinden önce tüketilmektedir.

İlginizi Çekebilir >>  Kaş Vitamini Yüz Masajı Nasıl Yapılır

Bitkisel Zayıflama Yöntemlerinin Faydaları

Bitkisel zayıflama yöntemleri içerisinde bitkilerin demlenmesi sonucunda elde edilen çaylar sıklıkla tüketilmektedir. Bu çaylar bağırsakların çalışmasına yardımcı olarak metabolizmanın daha aktif hale gelmesini sağlamaktadır. Bu sayede kabızlık ve hazımsızlık gibi problemler ortadan kalkmaktadır. Bu amaçla kullanılan bitkilere bakıldığında kekik ve biberiyenin metabolizma üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır.

Biberiye hem sindirim sistemini düzenlemekte hem de kan dolaşımını daha hızlı hale getirmektedir. Çay şeklinde tüketmek için bir fincan kaynamış suyun içerisinde iki tatlı kaşığı biberiye atılır ve yaklaşık on dakika kadar demlenmesi için beklenir. İsteğe bağlı olarak tatlandırmak amacıyla içerisine bal ya da limon da ilave edilebilir.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

acil-adet-sancısından-nasıl-kurtulurum

Acil Adet Sancısından Nasıl Kurtulurum?

Adet yani regl dönemlerinde birçok bayan büyük ağrılar ile karşı karşıya kalmaktadır. Burada özellikle bayanların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir