Home / Ekonomi / Bugün Döviz Nasıl Düşer Yorumu

Bugün Döviz Nasıl Düşer Yorumu

Döviz kurları üzerinde spekülatif ve dış siyasete bağlı olarak gerçekleşen birkaç aylık oyunlar sonrasında dolar başta gelmek üzere euro, altın ve diğer para birimleri hızla tırmanma yoluna devam etmektedir. Asıl ekonomik kriz çıkartılmak istenilerek Türk ekonomisinin yeniden güçlenmesinin yolu kapatılmak istenmektedir. Bu doların sizce hızla yükselmesi sadece papazın özgür bırakılmasına bağlı bir olay mı? Döviz nasıl yükseldi ve hangi nedenlere bağlı olarak döviz nasıl düşer yorumu uzman ekonomistler tarafından ele alınmaktadır. Döviz kuru üzerinde gerçekleşmesi beklenilen yaptırım kararlarına karşılık ekonomi değişkenlerinin parite dalgalanmalarına karşılık sağlam duruş sergilemesi gereklidir. Ülke içinde yer alan döviz değerlerinin ise kısa zamanda Türk Lirasına dönüştürülmesi ve ticaret içinde aktif olarak kullanılması ile döviz kuru üzerinde gösterilen kırılganlık direnci artırılması yoluna gidilmelidir. Bu anlamda siyasi duruşun ise her zaman olduğundan daha fazla olması gereklidir.

Döviz nasıl yükselir kısmında ise kırılganlığa bağlı olarak ABD tarafından ortaya atılacak olan en küçük bir olumsuz açıklama ile dolar kuru birden zırplaya zıplaya yoluna devam etmektedir. Burada iç yatırım yanında ülkemizin ihracat hızının da artması gereklidir. Alternatif ticaret ülkeleri oluşturulmalı ve buralar ile yapılacak olan ticaretlerde iki ülkenin para biriminin kullanılması ile doların fiyatı bugu düşüş yolunda olacaktır. Her ne kadar dolar kuru üzerinde yerel paralar ile yola devam edilmesi gerekli ise dış ticarette de gene dolar yerine farklı para değerleri kullanılmalıdır. İran ambargo kararı alınması sonrasında ticaret içinde altının aktif olarak kullanılmasına yönelik yaptırımları devreye sokarak kısa zamanda yapılan ekonomik kıskaçtan kurtulma yolunu denemiştir. Bunun yanında döviz kuru üzerinde gerçekleşen çarpık ABD ilişkileri ise dünya genelinde yalnızlaşan bir ülkenin eski gücünü Çin’e kaptırmaktan korkmasına bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle ticaret işlemleri başta Rusya, İran ve Çin ile gerçekleştirmek dolara duyulacak olan iç talebin azalmasına ve buna bağlı olarak bugün döviz nasıl düşer için en güzel yorumu sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir >>  2019 Uzun Vadede THY Hisseleri Ne Olur

Döviz nasıl düşer kısmında uzmanların uzun yıllardır önerdiği ve bir gerçek olarak gün gibi ortada olan yerel ürünlerin kullanmasıdır. Özellikle araç alımlarında dolar kuru üzerinden alım gerçekleşmesinden dolayı doların fiyatı dışa bağımlı kalınmasına neden olmaktadır. döviz kuru ile çalışmayan ülkelerin araçları alınarak iç piyasaya verilemesi ile dövize ihtiyaç duyulması sorunu ortadan kalkacaktır. Döviz nasıl düşer bugu ise hızla alınacak ve ekonomiyi rahatlatacak keskin, radikal kararlar ile gerçekleşecektir. Bu sayede 2 yıldır tutuklu bulunan papazın serbest bırakılmasına yönelik çığırtkanlıklara bağlı olarak döviz fiyatı üzerinden ekonomik kriz çıkartılması şeklinde sorun ortadan kalkacaktır. Döviz kurunun kısa zamanda düşmesi ise alınacak olan merkez bankası kararları yanında tasarruf planları ile desteklenmesi ve yatırımların hızla devam etmesi ile mümkün olacaktır. Yapılacak olan siyasal alanda ki birlikteliklerde gene doların ve dövizin fiyatının nasıl düşecek olduğunu göstermeye yeterli olacaktır. Bu anlamda siyasal alandan başlanarak iş adamları ve yatırımcılar kadar halk olarak ta tassarufa gidilmelidir ki dışarıdan döviz ile her hangi bir ürün alınmak zorunda kalınmasın.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

bireysel-emeklilik-bes-avantajları-dezavantajları

Bireysel Emeklilik BES Avantajları Dezavantajları Nelerdir

Bireysel emeklilik Bes uzun yıllardır Avrupa da başarı ile uygulanmış olan birikime dayalı emekli olma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir