Home / Genel Kültür / Nedir? / Cibindirik Cibinlik Nedir Nereden Ucuz Alınır

Cibindirik Cibinlik Nedir Nereden Ucuz Alınır

Cibindirik Cibinlik Nedir Nereden Alınır

 

cibindirik-cibinlik-nedir-nereden-alınır
Cibindirik cibinlik nedir nereden alınır

Cibindirik ince koruma olarak bilinmektedir. Burada sıcak bölgelerde balkon, teras veya dam da yatmak zorunda kalınan yerlerde ilk olarak ortaya çıkmıştır. Mezopotamya kültürü içinde babil asma bahçeleri ile birlikte cibindirik insanlığın kullanımında yer alan ev dekorasyon ürünü olarak kullanılmaya başlamıştır. Cibindirik ile cibinlik nedir aslında aynı kelimelerdir. İnce tül ile örtme olarak ta kullanılmaktadır. Mezopotamya coğrafyasında kullanılmaya başlayan cibindirik ise Orta Asya Türk Kültürü içinde de yer almaktadır. Bebek beşikleri üzerine annesi tarafından örtülen ince tül bir nevi cibinliğin atasını oluşturmaktadır. Bu nedenle bebek beşikleri at veya deve sırtında taşınması sırasında hayvanlardan kaynaklı sineklerin çocukların üzerlerine konarak onları hasta etmelerinin önüne geçilmiştir.

 Cibinlik Nedir Nerede Kullanılır

 cibinlik-nedir-nerede-kullanılır
Cibinlik nedir nerede kullanılır

Cibinlik kullanımı olarak bebek beşikleri ve salıncaklarda kullanılmaktadır. Fakat zaman içinde kullanım alanı genişleyerek cibinlik meyve sebzelerin kurutulmasında dış haşerelerin gelip ürünler üzerine konmaması için kullanılmaktadır. Bir diğer cibinlik cibindirik kullanım yeri ise yatak odasında olmaktadır. Sıcakların artması ile kapı ve pencerelerin açık kalması sonrasında başta sivrisinek, karasinek olmak üzere uçucu böcekler oda içine dolmaktadır. Hal böyle olduğunda ise cibinlik kişilerin uyku kalitesini artırmada üstün başarı sağlamaktadır. Yatakların üzerine cibinlik cibindirikten koruma alanı oluşturarak sineklerden uzak kalınmaktadır.

İlginizi Çekebilir >>  -270 Derece Uzay Nedir Uzun Bilgi Metin

 Cibindirik Cibinlik Nasıl Kullanılır

cibindirik-cibinlik-nasıl-kullanılır
Cibindirik cibinlik nasıl kullanılır

Kullanımı için özellikle hazır cibinlik alınmaktadır. Asma halkası ile yatağın tam ortasına gelecek şekilde tavana, halka dubellenmektedir. Devamında ise yatağın köşelerine gelecek şekilde dört köşesinden cibinlik cibindirik sabitlenmektedir. Sabitlenme yapılmaz ise rüzgar esmesi sırasında cibinlik cibindirik açılarak içine sineklerin girmesi muhtemel olurken bu da cibindirikten beklenilen faydayı azaltmaktadır. Bir bölgesinden buda genelde yatağın sağ ortasından yırtmaç yardımı ile yatağa girilip tekrar tavan askısından açtırma yapılarak cibinlik ve cibindirik içine girilmektedir. Aynı şekilde bebek beşiklerinde olan cibinlik modelleri ise daha küçük olarak beşiğin üst tarafına cibinlik sabitlenmesi ile sağlanmaktadır. Balkon salıncakları yanında çardaklarda da son zamanlarda cibinlik cibindirik modelleri kullanılmaya başlanmıştır.

 Cibinlik Cibindirik Nereden Alınır

 cibinlik-cibindirik-nereden-alınır
Cibinlik cibindirik nereden alınır?

Sıcaktan bunalmış ve çevrenizde cibinlik cibindirik satan yer arıyor iseniz ilk olarak cibinlik satan sanal siteler üzerinden ürün incelemesi yapınız. Burada kumaşın kalitesi yanında dokunmada iplik sıklığı da cibinlik cibindirik kalitesini belirlemektedir. Hazır satılan modellerden hoşunuza giden olur ise isterseniz hazır cibinlik modelini tül perde atölyelerinde de yaptırabilirsiniz. Burada önemli olan kumaşın sıklığını ve rengini iyi seçmenizdir. Cibinlik ve cibindirik modelleri renk olarak genellikle beyaz tercih edilmektedir.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

sitrülin-malat-nedir-bilgisi-kas-yapar

Sitrülin Malat Nedir Bilgisi

Yazı İçi Navigasyon1 Sitrülin Malat (Citrulline)1.1 Sitrülin Malatı İçeren Bitkiler1.1.1 Sitrülin Malatı Kullanan Yorumları Sarkmış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir