Home / Sağlık / Cilt Beyazlatan Havuç Yağı Kremi Bilgisi

Cilt Beyazlatan Havuç Yağı Kremi Bilgisi

Yaz sıcaklarının en sık sonuçları arasında tenin kararması, cildin kuruması, zararlı ışınların ten gözeneklerin kapanmasına neden olmaktadır. Devam eden süreçte güneşin zararlı ışınlar cilt rengini siyahlaşmasına neden olmaya başlamaktadır. Ciddi sorun olarak karşımızda cilt beyazlatma sorunu yer almaktadır. Güneş kremleri içinde sıklıkla karşımıza çıkan havuç yağı kremi cilt beyazlatmasın da etkili olan anan madde olarak sunulmaktadır. Cilt beyazlatan havuç yağı kremi bilgisi ise hazırlanmasından başlanılarak demlenmesi süresi ( ekleme süresi ) farklı işlemlere tabii olmak zorundadır.

havuç yağı
              havuç yağı

Cilt beyazlatan havuç yağı kremi hazırlanması için orta boy 5,6 adet havuç alınarak iki üç saat sirkeli su içinde bekletilir. Burada sirkenin elma, erik veya farklı olmasına gerek yoktur. Amacımız sadece sirkenin mikrop öldürme etkisinden faydalanmak için yol izlenmektedir. Ne kadar bekletir iseniz cilt beyazlatan havuç kremi doğal ve mikroplardan arınması da o denli sağlıklı olacaktır. Sirkeli su içinde bekletilmiş olan havuç yağı kabukları soyularak rendeden geçirilmektedir. Rendeden geçmesi sonrasında ise bekleme süresi olarak kavanoz içine alınmaktadır. Burada kabukları soyulmadan önce sirkenin kalmaması için bolca sek suda yıkanması gereklidir. Cilt beyazlatan doğal krem olarak kullanılması planlanan rendelenmiş havuçlar kavanoz içinde koyularak üzerine çıkacak kadar çiçek yağı veya zeytinyağı ile doldurulur. İlk bekleme evresine geçilerek bir iki saat havuçlar ile yağın tamamen karışması sağlanır. Devamında ise rendelenmiş havuçlar yağlarının salınması için pişirme kısmına geçilmektedir. Havuç bulunan kavanoz alınıp, içi su dolu olan tencere içine ağzı açık bir şekilde koyulur. Kısık ateşte tencere ısıtılmaya başlanır. Ağzı açık olan kavanoz içinde havuç ve yağın ısınması hatta kabarcıklar oluşturmaya başlamasına kadar kaynatılır. Kaynatma sonrasında işlem demlenme kısmına geçilerek havuçların içinde bulunduğu kavanoz alınarak ince telli kumaş içinden geçirilerek sağlıklı ayrıştırılması sağlanır. Ortaya çıkan cilt beyazlatma kremi olan havuç yağı güneş lekeleri olan yerlere sürülerek doğal beyazlaşma sağlanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir >>  Kaş Vitamini Yüz Masajı Nasıl Yapılır

Cilt beyazlatma kremi olarak kullanılan havuç yağı doğal olarak kendi imkanlarınız ile mutfağınız da bulunan ölçüler ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Cilt beyazlatan havuç yağı kremi şeklinde de hazır olarak satılmakta olan tarif isterseniz kendiniz tarafından da tarife barak evinizde yapabilirsiniz.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

koltuk-altı-kararmasına-kesin-çözüm-3-ton

Koltuk Altı Kararmasına Kesin Çözüm 3 Ton

Koltuk altı karaması nedenleri daha önceden ele alınmıştı. Şimdi sırada ise gerek genetik gerekse yaşam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir