Home / Kadınca / Deri Süet Çanta Nasıl Temizlenir

Deri Süet Çanta Nasıl Temizlenir

Bayanlar kadar erkeklerde çanta kullanmaya başlamıştır. Bayanların vaz geçemedikleri çantalarının gün içinde kullanılan çanta modelleri yanında özel zamanlarda kullandıkları nadir çanta modelleri yer almaktadır. Burada özellikle özel günlerde kullanılan çanta modelleri ise maddi değeri bakımından bir araba fiyatını geçebilmektedir. Burada gördüğünüz çanta modeli ise pahası bakımından ise dudak ucuklatmaktadır. Gucci marka çantalar en pahalı çanta modellerinden olmaktadır. Değeri nerede ise orta halli araba fiyatına eş değer olan çantaların temizlenmesi de gene özen gösterilen temizlik ürünleri arasında yer almaktadır. Süet deri çanta nasıl temizlenir maddi karşılığı 10-15 bin tl olan çanta modelleri olması bakımından özen gösterilmektedir. Deri çantadan yağ lekesi nasıl çıkar kısmı ise istenilmeyen bir durumun sıklıkla karşılaşıldığı konu olmaktadır. Çanta kuru temizleme yerleri aracılığı ile temizlenmesi sonrasında gerek yağlardan gerekse tozlardan tam olarak arındırılmaktadır. Çanta kuru temizleme yerlerine güvenemeyen bayanlar ise çantaları kendileri temizlemek istemektedir. Bu yazımızda gene rugan çantadaki leke nasıl çıkar veya okul çantası nasıl temizlenir konularına en pratik öneriler ile devam edilmektedir. Bilinçsizce yıkanması sonrasında veya dolaplar içinde korunması sırasında şekli bozulan çanta nasıl düzeltilir dertlerinize gene buradan cevap vermeye çalışacağız.

Süet Deri Çanta Nasıl Temizlenir?

süet-deri-çanta -nasıl-temizlenir
süet-deri-çanta -nasıl-temizlenir

Süet ve deri çanta temizlenmesi normal çantalardan farklı olmaktadır. Çantanın maliyet bakımından yüksek olması yanında en küçük bir lekenin ise çantanın vermiş olduğu şıklığı bozması ise derin bir üzüntüye neden olmaktadır. Deri süet çanta temizlenmesinde baştan sona ılık su kullanılması gereklidir. Burada öncelikle lekenin kabasının gitmesi için ılık su ile leke kabası ortan kaldırılmalıdır. İkinci aşamada ise lekenin bulunduğu alana uygulanmak üzere sabun kırıntıları sürülmeli ve tekrar ılık su ile yıkanmalıdır. Ilık su ile yıkanması sırasında sabun parçalarının deriye zarar vermemesi için ince toz bezi ile köpürtülmelidir. Köpürtme işlemi sonrasında lekenin çıkması için parmak uçları ile oval şekilde yıkama yapılmalıdır. Gene ılık su ile yıkayarak lekenin çıkması sağlanmalıdır. Sabun ile çıkmayan lekeler var ise sabunla yıkama işlemi yapılması sonrasında lekenin üzerinde yarım şekilde kesilmiş olan limon ile tekrar oval şekilde limon temizlemesi yapılır. Süet deri çanta nasıl temizlenir diye farklı alternatifler ise kimyasal olmasından dolayı lekeli alanın tahriş olmasına neden olabilmektedir.

 

Çanta Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

çanta kuru temizleme nasıl yapılır
çanta kuru temizleme nasıl yapılır

Çanta kuru temizlenmesi ile farklı özelliklere sahip olan çantaların kendine has özellikleri ile düzeltilmesidir. Kuru temizlenmesi sırasında çanta temizleme şampuanları kullanılmaktadır. Tabi burada kuru temizleme için bırakmış olduğunuz çantanıza her hangi bir şekilde zararı olmayacak olan çanta tamir ve bakım firmasına güvenmeniz yeterli olacaktır. Çanta kuru temizlemede özelliğine sahip olan kısımlar farklı temizlenmesi gereklidir. Çanta sapı ile çantanın metal kısımları uzman kişiler tarafından kuru temizleme ile el alınması sonrasında hem kirden kurtulmak mümkün iken hem de parlaklığının korunmuş olması sağlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir >>  Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Kısa Zamanda Okul Çantası Nasıl Temizlenir

 

okul-çantası-nasıl-temizlenir
okul-çantası-nasıl-temizlenir

Okul sezonunun yaklaşması ile çantaların tozlu raflardan inmesi de aynı şekilde hız kazanmaktadır. Okul çantaları kirlenmesi bakımından sıklıkla karşılaşılan çantalar olması bakımından özenli temizlenmesi gereken çanta grubunda yer almaktadır. Beslenme çantası da genelde okul çantası içinde yer almaktadır. Buradan sızan yağlar veya diğer sızıntılar ise çantanın tamamında leke oluşmasına neden olmaktadır. Hatta birçok öğrenci ders araçları gene beslenme çantası azizliğine uğramaktadır. Bu nedenle kısa zamanda okul çantası nasıl temizlenir anne ve babaların derin sorunları arasında yer almaya devam etmektedir. Deri olan okul çantaları ılık su ve limon desteğinde bol sabunlu su ile yıkanabilir. Kumaş olan okul çantası yıkanması ise kumaş özelliğine bakılarak normal kumaş temizleme deterjanları ile yıkanmaktadır. Fakat çanta üzerinde yer eden yağ benzeri lekelerin çıkartılması için bölgenin deri çanta yıkanmasında olduğu gibi öncelikle temizlendikten sonra çamaşır makinesine koyulması gereklidir.  Okul çantası nasıl temizlenir olarak çamaşır makinesi en etkili yol olmaktadır.

Rugan Çantadaki Leke Nasıl Çıkar

         Silikon sprey ile rugan çanta üzerinde yer alan lekeler çıkartılır. Rugan çantada gene ılık su ile ön temizlik yapılması sonrasında lekelerden kurtulmanın başlangıç adımı atılmaktadır. Rugan ayakkabılarda gene rugan çantalar ile aynı yıkama ve temizleme yollarından geçmektedir. Rugan çantadaki leke nasıl çıkar araştırmasında karşınıza çıkan rugan ayakkabı ve çanta temizleme kısımları için şampuan ve parlatma ürünleri temin edilmelidir.

 

Şekli Bozulan Çanta Nasıl Düzeltilir

       Birçok bayan el çantası zamanla şeklini kayıp etmektedir. İçine koyulan eşyaların fazla olması, darbelere maruz kalması veya dolap içinde eşya altında kalması ile çanta şekli bozulmaktadır. Çantaların temizlenmesi kadar şekillerinin de ilk günkü gibi olması şıklığında devam etmesine yardımcı olmaktadır. Birçok bayan veya erkek yıllardır kullanmış oldukları çantalarına karşılık bir bağ oluşturmaktadır. Bu bağında dim dik devam etmesi için çantanın dik olmasının yanında parlak olmasını da istemektedir. Kıyafetler ile uyum sağlayan modellerin ise korunması ayrı önemli olmaktadır. Hangi nedenden olursa olsun şekli bozulan çanta nasıl düzeltilir ise yıkanması ve temizlenmesi sonrasında içine deri veya süet gerginliğinin oluşmasını sağlayacak oranda havlu koyulup fermuarı veya kapağı kapatılmalıdır. Kapak kapatılmasından sonrasında ise çantanın şeklini tekrar sağlaması içinde özellikle gölgede kurumaya bırakılması gereklidir. Gölgede kurutulması hem derinin çatlamasını hem de deri üzerinde güneş lekesi oluşmasını önlemektedir.

Deri çanta veya rugan çantası temizlenmesi hakkında aklınıza takılan farklı sorunlar var ise bunları yorumlar kısmından bize ulaştırabilirsiniz. Deri çantadan yağ lekesi temizlenmesi veya rugan çantanın temizlenmesi kısımları gene güncel bilgiler ile verilmeye devam ederken şekli bozulan çantaların tekrar şekillerine kazanması için gereken püf noktalar ele alınmıştır.

 

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

acil-adet-sancısından-nasıl-kurtulurum

Acil Adet Sancısından Nasıl Kurtulurum?

Adet yani regl dönemlerinde birçok bayan büyük ağrılar ile karşı karşıya kalmaktadır. Burada özellikle bayanların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir