Home / Ekonomi / Doların Fiyatı Hızla Nereye Koşuyor

Doların Fiyatı Hızla Nereye Koşuyor

Temmuz ayının son haftasında dolar fiyatı hızla yükselme eğiliminde yoluna devam etmektedir. Dolar fiyatı yaz sıcaklarının hissedilmesine bağlı olarak aynı sıcaklık ile devam etmektedir. Ağustos ayı içinde de gene doların fiyatında yukarı yönlü eğilim görülmesi kaçınılmaz görülmektedir. Doların fiyatında görülen yukarı eğilim ise 31 Temmuz tarihi ile direk hissedilmeye başlanmıştır. Temmuz ayının son haftasına 4.84 tl ile başlayan 1 dolar fiyatı ise ilk işlem gününde de direk 4.88 tl değerine sahip olmuştur.

Sıcaklar ile birlikte mum gibi erimeye devam eden Türk Lirası dolar karşısında 2. Güne 4.88 tl değeri ile başlayan dolar fiyatı aynı hız ile günün ilk yarısında 4.90 tl psikolojik sınırını geçmeyi başarmıştır. Her ne kadar doların fiyatı saat 14.25’de 4.87 tl değerine düşmüş olsa da hızla toparlanarak 4.92 tl değeri ile günü tamamlamıştır. Borsa içinde değer gören birçok yatırım aracıda doların fiyatında görülen artışa bağlı olarak al sat sinyalleri vermeye başlamıştır. Doların fiyatı 5 tl olur mu sorusuna verilecek olan cevap ise artık uzak görülmeyen bir rakam olarak karşımızda yer almaktadır. Doların iki günde elde etmiş olduğu değer kazancına bakıldığında ise günlük nerede ise 0,4 ile 0,5 tl oranında değer kazandığı görülmektedir. Yapılacak olan ekonomi verileri ile doların fiyatında düşüş yaşanmasından daha ziyade doların yukarı eğiliminin durdurulması öncelik olarak hedef olarak kabul edilmektedir. Temmuz dolar fiyatı ise 6 Temmuzda kayıt edilmiş olan 4.57 tl rakamı olmaktadır. 4.57 tl rakamından sonra ise en yüksek dolar fiyatı ise 31 Temmuz dolar fiyatı olan 4.92 tl olarak Temmuz ayını kapatmıştır.

İlginizi Çekebilir >>  Bireysel Emeklilik BES Avantajları Dezavantajları Nelerdir

Ağustos dolar tahminleri ise gene Temmuz ayında olduğu gibi doların sürpriz çıkışları ile öncelikli hedef olarak 1 dolar 5 Tl olması şeklinde karşılanması uzak bir zaman olarak görülmemektedir. Bu maksatla dolar fiyatı ağustos 2018 içinde de gene yukarı yönüne devam ettirmesi beklenilmelidir.( YTD değildir).

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

bireysel-emeklilik-bes-avantajları-dezavantajları

Bireysel Emeklilik BES Avantajları Dezavantajları Nelerdir

Bireysel emeklilik Bes uzun yıllardır Avrupa da başarı ile uygulanmış olan birikime dayalı emekli olma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir