Home / Sağlık / Evde 50 Faktörlü Doğal Güneş Kremi Yapımı

Evde 50 Faktörlü Doğal Güneş Kremi Yapımı

Evde 50 Faktörlü Doğal Güneş Kremi Yapımı

Güneşten gelen zararlı ışınların 36-42 kuzey paralelleri içinde yer alan Akdeniz ikliminde yer alan ülkemizde özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında denize girmek isteyenlerin uva ve uvb ışınlarına maruz kalmasına neden olarak güneş yanıklarına neden olmaktadır. Burada yaz sıcaklarının artması ile güneş kremine duyulan ihtiyaç artmaktadır. İbrahim Saraçoğlu güneş kremi yanında doğal güneş kremi markaları araştırılmaya başlanmaktadır. Özellikle güneş kremi yerine zeytinyağı kullanılmaya başlanarak güneş yanıklarından korunmak detaylanmaya başlamaktadır. Evde 50 faktörlü güneş kremi yapımı denemeleri ile başarıya ulaşılmaya çalışılmaktadır. Evde kolay güneş kremi yapılarak en az evde 50 faktörlü doğal güneş kremi yapımı elde edilebilmektedir. Bilgi definesi olarak etkisi kanıtlanmış olan doğal güneş kremleri ile evde sizde rahatlıkla güneş kremi yapıp yanmadan bronzlaşmaya ulaşabilirsiniz.

Doğal Güneş Kremi Markaları

Güneş etkilerinden kurtulmak için özellikle yaz mevsiminde direk güneş ışınlarına maruz kalınması esnasında 50 faktörlü doğal güneş kremi ile vücudun korunması gereklidir. Birçok kişi güneş yanıklarına müdahale konusunda bilindik yöntemleri kullanmaktadır. Doğal güneş kremi markaları içinden seçecek olduğunuz markaların sunduğu ürünler ise cildin nemini koruyarak zararlı olan uva ve uvb ışınlarının derinin alt bölgesine inmesini önlemektedir. İbrahim Saraçoğlu güneş kremi ile evde doğal güneş kremi yapılabilmektedir. Maddi olarak zorlanan veya kimyasal kalıntı altında kalmak şeklinde aklınızda soru işareti olduğunda ise özellikle markası kanıtlanmış doğal ürünlere yönelinmelidir. Farmasi markası bence şuana kadar kullanılan doğal güneş kremi markaları arasında uzak ara önde yer almaktadır.

Evde Kolay Güneş Kremi Yapımı

Güneş kremi yerine zeytin yağı kullanılarak cildin nemlenmesi sağlanmaktadır. Derinin yağ tabakası ile korunmaya alınması sadece deniz dışında etkisini devam ettirmektedir. Denize girilip çıkılması sonucunda ise evde kolay güneş kremi yapımı ile elde edilen zeytinyağlı güneş kremi etkisini azaltmaktadır. Bu durum gene zeytinyağının tekrar alınmasına ile sağlanmaktadır. Zeytinin sağladığı diğer fayda ise güneş kremi yerine kullanılan zeytinyağı aslında evde kolay güneş kremi yapımı ile cilt lekelerinin de temizlenmesine yol açmaktadır. Terleme ile deri gözeneklerin de birikecek olan toksinlerin atılmasına yarayacak olan zeytinyağlı güneş kremi evde yapılan doğal güneş kremi olmaktadır. Bu sayede cilt üzerinde görülen deri yanıkları ve güneş benekleri ortadan kalkacaktır. Evde kolay güneş kremi yapımı denildiğinde akla direk İbrahim Saraçoğlu güneş kremi tarifinde yer alan evde 50 faktörlü güneş kremi yapımı akla gelmektedir. Evde 50 faktörlü doğal güneş kremi yapımına İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen tarifin denenmiş ve doğallığı kanıtlanmış olan tarif ile devam ediyoruz.

İlginizi Çekebilir >>  Güneş Yanığı Kaşıntısı Nasıl Geçer

 

Güneş Kremi Yerine Zeytinyağı

Güneş kremi kullanmak istemeyen kesimler burada bazı kremlerin içinde domuz yağından katkı maddesi olması veya kimyasal destekli olmasından dolayı risk almak istememektedir. Güneş zararlı ışınlarından korunmak için sürülen 40 veya 50 faktörlü doğal güneş kremi markaları sonrasında bazen riskler merdiven altı ürünler ile karşımıza çıkmaktadır. Güneş kremi yerine zeytinyağı kullanmak gerçekten işe yarayan doğal ürün olmaktadır. Zeytinyağından yapılan güneş kremi için zeytinyağının orijinal ve doğal zeytinyağı olması gereklidir. Ek içine her hangi bir madde eklenmeden cildin doyma seviyesine gelene kadar zeytinyağı sürülmelidir. Sürülen zeytinyağlı katman ise deri üzerinde beklenilerek cildin nemlenmesi ve kendini koruması sağlanmaya çalışılmaktadır. Yarım saat gibi beklenme sonrasında güneş kremi yerine sürülen zeytinyağı korumaya aday doğal güneş kremi olmaktadır.  Evde 50 faktörlü doğal güneş kremi için zeytinyağlı doğallık elde edilmektedir.

 İbrahim Saraçoğlu Güneş Kremi Doğal Tarifi

Doğal güneş kremi yapmak isteyen ve evlerinde malzemeleri olanların tercihi olan İbrahim Saraçoğlu güneş kremi ile güneş ışınlarından yüzde yüz korunmaya gidilebilmektedir. Güneş kremi yerine zeytinyağı sürülerek oluşturulan güneş ışınlarından korunma yolları tercih edilmediğinde burada ibrahim Saraçoğlu tarafından evde 50 faktörlü doğal güneş kremi yapımı devreye girmektedir. 50 ml litre şeftali, Hindistan yağı veya doğal zeytinyağından başlayarak aktar listenize şekil vermeniz ile işe başlanarak İbrahim Saraçoğlu evde 50 faktörlü doğal güneş kremi yapına başlama aşamasına girmiş bulunmaktasınız. 20 ml buğday yağı, alovera jelinden olması gereklidir. Aynı şekilde gene 20 ml olacak şekilde jojoba, kabak çekirdeği yağı ve çuha çekirdeği yağı ve havuç yağından oluşan karışım yağ kısmı oluşturulmaktadır. Devamında ise karışımın içine gene 4-5 tel safran koyulmaktadır. İçine beyaz kil konularak güneş yanıklarından korunulmaktadır. Malzemenin içinde sinecek oranda koyulan beyaz kil evde oluşturacak olduğunu doğal güneş kremi yapımının 50 faktörlü olmasına bağlı olacaktır. Her yüzde 20 oranda beyaz kil konulması mevcut evde kolay güneş kremi yapımı kısmında yüzde 10 güneş kremi koruma faktörünü artırmaktadır.

Evde 50 faktörlü güneş kremi yapımı ile önde gelen doğal güneş kremi markalarından daha iyi koruma sağlayan evde kolay güneş kremi yapımı ekonomik ve pratik çözüm olmaktadır. İbrahim Saraçoğlu güneş kremi tarifinden de anlayacağınız üzerine doğal güneş kremi yerine zeytinyağı kullanılmaktadır. Evde kolay güneş kremi yapımı için özellikle kil desteklemesi ile İbrahim Saraçoğlu güneş kremi küründe yer alan faktör evde 50 faktörlü güneş kremi yapımına bağlanmaktadır.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

koltuk-altı-kararmasına-kesin-çözüm-3-ton

Koltuk Altı Kararmasına Kesin Çözüm 3 Ton

Koltuk altı karaması nedenleri daha önceden ele alınmıştı. Şimdi sırada ise gerek genetik gerekse yaşam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir