Home / Kadınca / Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Göz Altı Kırışıklıkları

Göz altı kırışıklıkları insanların asla karşılaşmak istemedikleri bir görüntüdür. Ancak zamana yenik düşen cildimizde bir süre sonra göz altı ve çevresinde kırışıklıklar gözlemlenir. Pek çok kişiye göre kırışıklıklar yaşlanmanın ilk belirtileridir. Kırışıklık için tek etken yaşlanma belirtileri de değildir. Stres, düzensiz beslenme, sigara da bu kırışıklıklara neden olmaktadır.

İnsan vücudunda ilk oluşan kırışıklıklardan biri de göz altı kırışıklıkları dır. Bu nedenle de insanlar oluşan kırışıklık karşısında bir endişe yaşarlar. Bu kırışıklıkları gidermek veya azaltmak için evde kendinize maskeler yapabilirsiniz. Vücudunuzdaki her kırışıklık için aynı maskelerin kullanılması önerilmez. Özellikle göz çevresinin deri yapısı çok hassas olduğundan bu bölgeye her maskeyi uygulamayın. Aksi taktirde daha kötü sonuçlara yol açabilir. Örneğin limon ile yapılan maskeler cilde yararlıyken göz çevresine limon ile yapılmış herhangi bir maske kesinlikle sürülmemesi gerekir.

Göz altı kırışıklıkları her ne kadar yaş ile birlikte ortaya çıksa da kimi cilt türüne göre az ya da çok bir şekilde kendini gösterir. Kimi insanların göz çevresi kırışıklığı hemen oluşmaz. Kimi insan cilt yapısında da kırışıklık hemen ortaya çıkar. Bu durumda da hassas cilt yapısına sahip kişilerin ekstra bir önlem alması gerekmektedir.

Göz Altı Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Göz altı kırışıklıkları için piyasaya sürülen pek çok ürün vardır. Bu ürünleri düzenli bir şekilde kullanarak eski kırışıksız göz çevresine sahip olabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken en önemli etmen kırışıklık henüz oluşmadan ya da ilk oluştuğu anda uygulayarak kırışıklığı yok etmektir. Kırışıklık kremleri genel olarak derin kırışıklıkları ortadan kaldırmada oldukça zorlanır.

Göz altı kırışıklıklarını önlemeye çalışırken düzenli kozmetik ürünü kullanmak oldukça önemlidir. Bu ürünlerin genellikle sabah akşam düzenli bir şekilde kullanılması önerilir. Bu sayede ortaya çıkan her türlü kırışıklık oluşumu anında düzeltilir. Özellikle 35 yaş üstü her kadının düzenli olarak kendi cilt yapısına uygun olan ürünü kullanması tavsiye edilmektedir.

Göz altı kırışıklıkları ile mücadele noktasında kozmetik ürünleri tek başına yeterli değildir. Kadınların kırışıklıklardan kurtulması için beslenme alışkanlıklarına ve uyku düzenlerine de dikkat etmesi gerekir. Bu sayede de düzenli şekilde beslenen ve dinlenen insanlarda göz altı çevresinde kırışıklık oluşumu azaltılır.

İlginizi Çekebilir >>  Deri Süet Çanta Nasıl Temizlenir

Göz Altı Kırışıklıklarını Önlemek

Düzenli Beslenme Alışkanlığı

Kendinize bir yemek programı oluşturarak antioksidan işlevi gören sebze ve meyveler  tüketmelisiniz. düzenli ve dengeli beslenme kadınca önemli olması yanında erkekler içinde cilt sağlığı bakımından önemli olmaktadır. Deri hücrelerinin kendisini yenilemesi bakımından düzenli beslenmenin olması yerinde olurken meyve sebze yenilmesi ise kırışıklık özellikle göz altı kırışıklık önlenmesinde etkili olmaktadır.

Stresten Uzak Durun

Her ne kadar insan istemese de gün içerisinde stres yapabiliyor. İşyerinde, evde istemediğimiz durumlar karşısında stres yaşayabiliriz bu da cildimizi etkilemektedir ve kırışıklıkları tetiklemektedir. Stresten ne kadar uzak durulursa ruhen ve bedenen daha sağlıklı olunur.

Cildimize Güneşin Zararlı Etkisi

Güneşin yararı olduğu kadar zararı da bir hayli fazladır. Güneşin zararlı ışınlarından cildinizi korumanız gerekmektedir. Güneş gözlükleri veya güneş kremleri kullanarak güneşin zararlı ışınlarına karşı bir çözüm bulabilirsiniz.

Sigara ve alkolden de uzak durulmalıdır. göz altı krışıklık gidermek ve cildin sürekli olarak dinç kalması için alkol ve tütün ürünlerinden uzak durmak yerinde olacaktır. Alkol ise deri hücrelerinde yıpranmaya neden olurken, sigara ise kırışıklık için etkisi şüphesiz olan bir zararlıdır.

Göz Altı Kırışıklığı İçin Salatalık Maskesi

 

salatalık-maskesi-goz-alti-kirisikliklari

Salatalık maskesi göz altı kırışıklıkları için en ideal maskelerden birisidir. İçerisinde cildi besleyen birçok vitamin bulunmaktadır. Düzenli olarak uyguladığınız taktirde nemlendirici özelliğiyle cildinizi kırışıklığa karşı korumaktadır.

Salatalık Maskesinin Hazırlanışı ve Uygulanışı

1 adet salatalığı soyup rendeleyin. Çıkan suyunu buzdolabına koyup soğumasını beklemeye başlayın. Salatalık suyu soğuduktan sonra buzdolabından çıkarın ve göz çevrenize sürün. 20-30 dakika bekledikten sonra soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

Sadece salatalık suyu değil salatalık dilimlerini de buzdolabında soğutarak göz altlarınıza koyabilirsiniz. Bu da alternatif bir yoldur.  Salatalık içinde barındırmış olduğu su deposu özelliğinden dolayı cildin nemli kalmasını sağlamaktadır. Bu nedenle gerek yemek veya salata olarak salatalık kullanılması yanında özellikle salatalık kabuklarından elde edilen göz altı için maske ise uzun yıllardır bayanların kullanmakta olduğu güzellik sırları arasında yer almaktadır.

Uyarı: Burada söylenenler sadece öneridir. Eğer herhangi bir şeye alerjiniz var ise doktorunuza başvurunuz.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

deri -süet-çanta-nasıl-temizlenir

Deri Süet Çanta Nasıl Temizlenir

Yazı İçi Navigasyon0.1 Süet Deri Çanta Nasıl Temizlenir?1 Çanta Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?1.1 Kısa Zamanda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir