Home / Ekonomi / İhtiyaç Kredisi En Fazla Ne Kadar Çekilir?

İhtiyaç Kredisi En Fazla Ne Kadar Çekilir?

İhtiyaç kredisi çekmek isteyen kişilerden bazılarının merak ettiği konuların başında üst limit gelmektedir. Özellikle de son zamanlarda faiz oranlarının giderek artmasından sonra ihtiyaç kredisinde bankaların üst limit belirlerken müşteri potansiyeline göre değişkenlik gösterdiğinin altını çizmek istiyoruz. Ancak Türkiye ortalama baz alındığı zaman ihtiyaç kredisinde üst limit olarak 50 Bin TL olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu rakamın herkes için geçerli bir rakam olmadığının altını bir kez daha çizmek istiyoruz. Bu yüzden bunu Türkiye ortalaması olarak açıkladık.

Ülkemizde aktif olarak faaliyet gösteren birçok bankanın ihtiyaç kredisi faiz oranlarının değişkenlik göstermesinden sonra üst limit olarak belirlediği tutarlar da değişkenlik göstermektedir. 50 Bin TL’nin üzerinde ihtiyaç kredisine ihtiyacınız varsa burada ipotek göstererek daha fazla kredi çekme fırsatını bulabilirsiniz. Bunun için de ihtiyaç kredisini kullanacağınız bir taşınmazın bulunması gerekmektedir  ya da daha önce sizin üzerinize ait olan taşınmazı ipotek olarak göstermeniz kredi miktarınızın artmasında sizlere fayda sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir >>  Şapkanın İçinden Dolar Nasıl Çıkacak

En Fazla Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekilir?

Bunun dışında eğer geliriniz iyi bir durumda ise bankaların sizlere ihtiyaç kredisi konusunda 100 Bin TL’ye kadar kredi vereceğinin altını çizmek istiyorum.  Bunun için gelirinizin bu rakamı 48 ay gibi bir sürede ödeyecek olmasına yetecek olması ve kredi sicil notunuzun oldukça yüksek olması son derece önemli olan detaylar arasında gelmektedir.

Günümüzde ise ihtiyaç kredisi kullanmada Türkiye ortalamasının 12 Bin TL civarında olduğunu da ayrıca belirtmek istiyoruz.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

bireysel-emeklilik-bes-avantajları-dezavantajları

Bireysel Emeklilik BES Avantajları Dezavantajları Nelerdir

Bireysel emeklilik Bes uzun yıllardır Avrupa da başarı ile uygulanmış olan birikime dayalı emekli olma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir