Home / Doğa / İzmir Dikili Kahvaltı Yerleri

İzmir Dikili Kahvaltı Yerleri

İzmir kalabalığından sıkılıp yakın bir çevrede nefes alacak olanların tercihi olarak İzmir dikili cazip bir tatil beldesi olmaktadır. İzmir’den yaklaşık olarak 130 km mesafede olan Dikili çevresinde olan Çandarlı ve Bergama yanında Ayvalık ile bütünleşmiş bakir kalmış yerlerin arasında gelmektedir. Sakin sahil kasabası olarak gezginlerin notları arasında yer almaktadır. Sabah saatlerinde başlayacak olan dikili tatili için ise İzmir dikili kahvaltı yerleri; dikili köy kahvaltısı salonu dikili çevresinde fazlalıkla karşımıza çıkmaktadır.  İzmir Çanakkale ana yolundan ayrılarak 5 klm batıya gidilmesi ile eşsiz manzaralı dikili karşınızda yer almaktadır. Doğal ortam içinde dikili kahvaltı yerleri ve yemek salonları sıralanmaya başlamaktadır.

Karşınıza ilk çıkacak olan yer ise halk plajı olacaktır. Halk plajı yanında ise dikili ile özdeşleşmiş olan Dikili Gece Pazarı yer almaktadır. Dikili gece pazarı çevresinde denize sıfır dikili kahvaltı erleri sıralanmaktadır. Aynı mekanlar akşamları ise dikili restoran olarak hizmet vermektedir. Canlı balıkların arasından seçecek olduğunuz menünüz ile birlikte Yunanistan’ın Midilli adasının ışıkları eşliğinde yemeğinizi yiyebileceksiniz. Kahvaltı seçenekleri ise dikili köy kahvaltısı adı ile birçok mekanda sunulmaktadır. Kalabalık olmayan merkezden gene de uzaklaşmak isterseniz bu kez Bademli koyu yeni rotanız olacaktır. İzmir dikili kahvaltı yerleri bademli yolu üzerinde doğa deniz huzur 3’lemesi ile hizmet vermeye devam etmektedir. Onlarca dikili kahvaltı salonu kır kahvaltısı, köy kahvaltısı, dikili serpme kahvaltı seçenekleri ile yerli yabancı misafirlerini ağırlamaktadır.

İlginizi Çekebilir >>  Gezilmesi gereken 10 ilçe

Cevre temizliği bakımından en küçük tehlikenin olmadığı dikili ilçesinde huzurlu bir tatil için gerekli olan doğa nimetleri sunulmaktadır. Dikili liman kahvaltısı ise birçok yerli vatandaşın dikilide kahvaltısını alıp geldikleri Pazar kahvaltı erleri olmaktadır. Dikili kahvaltı yerleri serpme ve seçme kahvaltısı ile yörenin ürünü olan zeytin ve zeytinyağı merkezli hizmet sunarken cevreden temin edilen organik ürünler ile doğal bir kahvaltı için gerekli olan ne var ise hepsini cömertçe sizlere sunmaktadır. Dikili köy kahvaltısı için en uzak noktasına gitmek isteseniz bile en fazla 3 klm yol gitmek zorunda kalabileceksiniz. Kahvaltı için dikili içinde gezmek ise yürüme mesafesinde olan yerler için rahatlıkla bisiklet kullanabilirsiniz.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

boraks-hamam-böceği-öldürür-mü

Boraks Hamam Böceği Öldürür Mü

Nemli, ıslak alanlarda karşımıza çıkan şekli ve kokusu ile ürperten canlı olarak hamam böcekleri görülmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir