Home / Sağlık / Koltuk Altı Kararmasına Bir Günde Son Net Sonuç

Koltuk Altı Kararmasına Bir Günde Son Net Sonuç

Kısa kollu elbise giymekten çekindiren, erkekler içinde kısa kollu tişört veya gömlek hatta atlet giyilmesini bile önleyen sorunların arasında koltuk altı kararması gelmektedir. Uzaktan bakıldığında ise koltuk altının kıllı olduğu şeklinde yanlış algıların oluşmasına sebebiyet veren durum, koltuk altı kararmasının nedenleri konumuz ile detaylı bir şekilde ele alınmıştır. Burada ortaya çıkan nedenlerin detaylı olarak belirlenmesi sonrasında ise koltuk altı kararmasına bir günde son verecek olan doğal tarifler ile bu utanç veren durumdan uzaklaşmamız sağlanmaktadır. Denenmiş ve başarıya ulaşmış olan koltuk altı beyazlatma bir günde nasıl olur da son bulur diye aklınızdan geçebilmektedir. Fakat adım adımına gerçek malzemeler ile doğal olarak uygulandığında ise bir günde koltuk altı kararmasına çözüm bulunabilmektedir. Koltuk altı kararmasına çözüm olarak sunulan diğer tarifler veya kremler ise bölgenin hassas yapısına zarar verebilmektedir. Bu durum ile karşılaşmak istemediğinizden dolayı hem hoş koltuk altı kokusu yayan hem de bölgenin kararmasını önleyen sağlık  koşullarını elinde bulunduran tarif ile başarı sağlanmaktadır.

Koltuk altı kararmasına bir günde son veren tarif içinde ise özellikle portakal önemli bir yer tutmaktadır. Kurutulmuş olan portakal kabukları bir dövme aracı ile tamamen ezilmesi gerekmektedir. Burada dipnot olarak birçok kişi portakal ve limonu buzlukta dondurmakta ve kabuklarını yemeklerinde kullanmaktadır. Nedeni ise portakal kabuklarında yer alan minarelerin kanserojen etkisi yapan maddeleri önlediğinden dolayı bu tarz bir işleme başvurmaktadır. Konumuza döndüğümüzde ise koltuk altı kararması sorununu çözmek için özellikle mevsiminde toplanmış veya ilaç kalıntısı olmayan portakal kabukları gölgede kurutulmalıdır.

Mevsiminde toplanmış aynı zamanda gölgede kurutulmuş olan portakal kabukları un şekline gelinceye kadar parçalanmaktadır. Parçalanmış ve kırıntı haline gelmiş olan portakal kabukları küçük bir kabın içine alınmalıdır. Üzerine süt dökülmelidir. Macun kıvamına gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Karıştırma işlemi 2 dakika kadar devam ettikten sonra ise bu kez üzerine gül suyu dökülmelidir. Gül suyu da gene kimyasaldan uzak bir şekilde elde edilmiş olmalıdır. Ortaya çıkan 3’lü karışım birkaç dakika dinlenmenin sonrasında ise koltuk altı kararmasına bir günde son verecek olan uygulama aşamasına geçilmelidir.

İlginizi Çekebilir >>  Uyku Apnesi (Obstrüktif ) Nedir Belirtileri

Uygulaması ise doğal koltuk altı beyazlatma kremi şekline gelmiş olan; portakal kabuğu, süt ve gül suyu karışımı ise koltuk altı bölgesine pamuklu bez yardımı ile sürülmelidir. Tamamen bölgenin kaplanması ile üzerinden hafifçe masaj yapılmalı. Yapılmış olan masaj sonrasında ise 10 dakika kadar koltuk altı beyazlatma macunu ılık su ile yıkanmalıdır. Ilık su ile yıkanması sonrasında ise bölgenin kendisini toplaması ve cildin de aynı şekilde sıkılaşması için ise soğuk su ile tekrar temizlenmesi ise koltuk altı kararmasına bir günde son şeklinde kalıcı olarak ortadan kalkmasına neden olmaktadır. Devamında ise haftada bir defa veya ayda 2 defa olmak üzere koltuk altı kararmasına bir günde son tarifini gönül rahatlığı ile kullanmaya devam edebilirsiniz.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

koltuk-altı-kararmasının-nedenleri-sağlıklı-mı

Koltuk Altı Kararmasının Nedenleri Sağlıklı Mı

Koltuk altını halka açmış olsak ta olmasak ta özellikle kilolu kişilerin sorunları başında kararması gelmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir