Home / Sağlık / Koltuk Altı Kararmasına Kesin Çözüm 3 Ton

Koltuk Altı Kararmasına Kesin Çözüm 3 Ton

Koltuk altı karaması nedenleri daha önceden ele alınmıştı. Şimdi sırada ise gerek genetik gerekse yaşam koşullarından dolayı koltuk altı kararması kesin çözüm yöntemi ile en az 3 ton daha beyaz koltuk altına sahip olmaya gelmiştir.  Tavsiye edecek olduğumuz yöntemler aynı zamanda koltuk altı kokusunu da bir nebze olsun gidermektedir. Patates suyu ile koltuk altlarının beyazlatılması uzun yıllardır uygulanan yöntemler arasında gelmektedir. Burada seçilen patatesin ise beklemesi ve içine koyulacak olan karışımlar ile birleşmesi gerekmektedir. Doğal olarak elde edilecek olan yöntem evde koltuk altı beyazlatma işlemlerinde sıklıkla kullanılan yöntem olmaktadır.

Patates ile koltuk altı kararmasına kesin çözüm en az 3 ton olarak gerçekleşmektedir. Orta boy bir patates talep edilmesi halinde iki şekilde koltuk altı beyazlatmasın da kullanılmaktadır. 1. Yöntemde orta boy patates direk olarak dilimlenerek koltuk altına sürülmektedir. İnce dilim patates ile koltuk altı beyazlatma işleminde ise patatesin suyunun olması önemli bir detaydır. Bu nedenle birkaç haftadan daha uzun süre toplanmış olan patatesler, depoda bekletilmiş olan patatesler ile koltuk altı beyazlatma şansı azalmaktadır. Sulu patates dilimleri zeytinyağında 5 dakika bekletilir. Patates suyu ile zeytinyağı özünün karışması sağlanmasından sonra kir çıkarma işlemlerinde sabun ile ovulmasına benzer uygulama koltuk altı siyahlaşmasına uğramış olan alana sürülür. Yapılan işlem birkaç dakika ara ile orta boy patates dilimlerinin bitmesine kadar devam edilir. Yapılan birinci uygulama sonrasında ise siyahlaşmış olan böylede kalan patates artıklarını temizlemek için ise ılık su kullanılmalıdır. Buda derinin üzerinde kalan kısımların daha kolay ayrılmasını sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir >>  Evde 50 Faktörlü Doğal Güneş Kremi Yapımı

İkinci yöntemle koltuk altı kararmasına kesin çözüm olarak yapılacak patatesli uygulama ile en az 5 tona kadar parlaklık elde edilmektedir. Gene orta boy patates rendeden geçirilir. Aynı şekilde küçük kap içinde zeytinyağı ile bekletilir ve devam eden birkaç dakika sonrasında ise ince bir örtü ile püre sıkılır. Koltuk altı kararmasının olduğu bölgeye el ile sürülür yada daha yumuşak bir bez yardımı ile oluşan sıvı karışım koltuk altı bölgesinin derisini beslemesi için emdirilir. Bu sayede koltuk altı kararmasına kesin çözüm olarak patates tarifi ile başarı sağlanabilmektedir.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

koltuk-altı-kararmasının-nedenleri-sağlıklı-mı

Koltuk Altı Kararmasının Nedenleri Sağlıklı Mı

Koltuk altını halka açmış olsak ta olmasak ta özellikle kilolu kişilerin sorunları başında kararması gelmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir