Home / Genel Kültür / Nedir? / Leyla Bilginel Dang  Virüsü Nedir Belirtileri

Leyla Bilginel Dang  Virüsü Nedir Belirtileri

Manken, model ve oyuncunun hayatını karartan dang virüsü nedir ( Dengeu Fever Humması) sivrisineklerin insanlar hayatından ortaya çıkartmış oldukları ölümcül risklerin arasında yer almaktadır. Burada özellikle yurt dışına seyahate giden veya uzun yıllar kalıp geri gelmesini bekleyen vatandaşlar risk altında yer almaktadır. Dang virüsü nedir ise eklem yerlerinden başlayan bir kırılganlık ile tüm vücut kas sistemi üzerinde etkisini gösteren ve sivrisinekler ile taşınan uzak doğu virüsleri arasında yer almaktadır. Tropikal ve subtropikal alanlarda sıklıkla karşılaşılan bataklık alanlarda görülmektedir. Yağışlı geçen kış mevsimleri sonrasında buralarda oluşan birikintilerde direk olarak dang virüsü belirtileri taşıyan hayvan olarak sivrisinek karşımıza çıkabilmektedir.

Temiz ve kirli su kaynakları arımı yapmadan her türlü su birikintisi içinde yaşayan dang virüsü taşıması ve bulaşmasını sağlayan sivrisinekler ülkemizde pek görülmez. Taşınmasında sağladıkları dang virüsü hastalığın sonlanması yanında hastalığın tekrar nüksetmesini sağlayan grip ile karıştırılan benzerlikleri bulunmaktadır. Uzak doğuya yerleşmiş olan ünlü sanatçımız Leyla Bilginel de son günlerde dang virüsü ile mücadele eden sanatçımız olarak gündemde yer almaktadır. Dang virüsü nedir ve dang virüsü belirtileri: Nedeni belli olmayan ateşlenme, Bilindik Dang ateşlenmesi,  Dang hemorajik ateşlenmesi bu ateşlenme 2-7 gün süren bir ateşlenmedir. Akut ateşli hastalık devam eden süreçlerinde bir türlü geçmek bilmeyen baş ağrısı ve göz çanaklarında görülen ağrılar dang virüsü bulaşmış olma riskini artırmaktadır.

İlginizi Çekebilir >>  Altın Varak Nedir Nasıl Yapılır

Dang virüsü nedir ve dang virüsü tedavisi için henüz aşı geliştirilmemiştir. Bu nedenle hastalık her ne kadar riskli olsa  farklı alternatifler ile hastalığın önlenmesi yoluna gidilmektedir. Dang virüsü belirtileri etkilediği alanlara yönelik olarak tedaviler ile parçalar halinde etkisi ortadan kaldırılmaktadır. Doğu Akdeniz’den başlayan coğrafya içinde Hindistan, Afrika, Uzak doğuda sıklıkla dang virüsü taşıyan hayvan sivrinsek karşılaşılması söz konusu olmaktadır. (Leyla bilginel buraya yerleşmişti)Hawai ve Karayip adaları yanında ABD güney eyaletleri ile birlikte Avustralya’da dang virüsü humması görülmesi söz konusu olur iken buralara yapılacak seyahatler sonrasında dikkatli olunması gerekmektedir. Dang humması virüsünden nedir korunmak ise sivrisineklerden korunma yöntemleri ile olmaktadır.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

qr-kod-nedir-qr-kod-okutma

Qr Kod Nedir Qr Kod Okutma

Japonya’nın üstün pazarlama tekniklerinden olan ve bilgi iletişiminde devrim niteliğinde sunmuş olduğu qr kodu nedir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir