Home / Sağlık / Meme Küçültme ve Fiyatları

Meme Küçültme ve Fiyatları

Estetik kaygıların yanı sıra sağlık nedeni ile de meme küçültme ve fiyatları göz önüne alınarak meme küçültme operasyonu yapılabilmektedir. Olması gerekenden aşırı büyük memeler kadınlarda ağırlığın taşınamaması sorununu da beraberinde getirmektedir. Kötü koku başta olmak üzere, egzema, akıntı ve terlemeye de neden olabilecek bu sorun aynı zamanda bel ve sırt ağrılarının da kaynakları arasında gösterilmektedir. Artan ağırlığı taşıması için kullanılan büyük beden sütyenlerin askı izleri deri hastalıklarının da habercisi niteliğindedir.

Bunların yanı sıra estetik kaygılar da neden olabilmektedir. Aşırı büyük ve sarkık göğüsler kadınlar arasında çekingenliğe ve rahat hareket edememesine  de neden olabilmektedir. Bütün bu sorunlardan kurtulmak için basit, ağrısız ve etkili bir operasyon olan göğüs küçültme ameliyatı olunabilir. Bu operasyonda yağ ve meme dokusu yerinden çıkarılır, deri ayrılır, meme dokusuna yeni bir şekil verilmek sureti ile daha hafif ve küçük göğüsler aynı zamanda daha sıkı bir görünüm ile operasyon tamamlanır. Bu ameliyat sadece küçültme ile değil aynı zamanda göğüslerin daha dik durmasını da sağlayabilmektedir. Göğüs boyutları farklılaşan bayanların da zaman zaman tercih ettikleri bir ameliyattır. Eşit büyüğe sahip ve simetrik göğüslere sahip olmak için meme küçültme ameliyatı olabilirsiniz.Meme küçültme ve fiyatları ise özellikle yapıldığı yerin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanında destek plastik cerrahi müdahale gereken noktalarda fiyatını yükseltmektedir.

Operasyon öncesi 3 boyutlu görüntüleme ile hastanın cerrahi müdahaleye uygun olup olmadığı incelenir. Olası bir kitle ya da ameliyata engel olabilecek hastalıkların tespiti yapılır. Ameliyatın yapılacağı şehir ve hastane kriterleri de göz önünde bulundurulur ise ortalama meme küçültme ve fiyatları 4000 Lira ile 7500 Lira arasında değişen ücretler ile yapılmaktadır. Esas belirleyici olan ise estetik cerrahinin hangi hastane ve hekim tarafından yapılacak olduğudur diyebiliriz. Çoğu operasyon sonrası herhangi bir ağrı yada komplikasyon söz konusu olmamaktadır. Meme başı ve derisinde bir miktar his kaybı oluşabilir olağan karşılanmalıdır. Ortalama 1 ay içerisinde bu hissizlik kaybolur. Dikiş izlerinde kızarıklık ve renk beyazlaması olağandır.

İlginizi Çekebilir >>  Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Tavsiye edilenler arasında meme küçültme operasyonu sonrası ortalama 4-5 hafta boyunca ağır işlerde uzak durmak, ağır eşya kaldırmamak, dikişler alınıncaya kadar ilgili bölgenin hijyenik bir şekilde korunması, kullanıldı ise dren hijyeni için gerekli tedbirin alınmasıdır.  Gerekli hijyeni sağlamak için sık çamaşır değişimi uygulanabilir. Olası operasyon riskleri ise; kanama, enfeksiyon ve ağrıdır. Mümkün olduğunca başta ağrıyı gidermek için ağrı kesiciler yerine sabırlı olmayı tercih edebilirsiniz. Anne sütü gereksinimi duyanlar için belirli bir süre süt verimliliği azalabilir.

Meme küçültme ve fiyatları her ne kadar değişkenlik gösterse de her operasyon öncesi olduğu gibi bu ameliyat öncesinde de hekim muayenesi gerekmekte ve ameliyat fiyatı kişiye özel bir şekilde önceden belirlenmektedir. Operasyon sonrası sporcu sutyeni kullanılması gerekmektedir. Önceden ve adetli olarak temin edilmesi tavsiye edilir. Meme kanseri öyküsü olanlarda operasyon yapılmaz ve 40 yaş üzeri bayanlarda tetkikler sonrası hekim onayı ile ameliyat gerçekleştirilebilir.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

koltuk-altı-kararmasına-kesin-çözüm-3-ton

Koltuk Altı Kararmasına Kesin Çözüm 3 Ton

Koltuk altı karaması nedenleri daha önceden ele alınmıştı. Şimdi sırada ise gerek genetik gerekse yaşam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir