Home / Genel Kültür / Kimdir? / Meşhur Abd’li Papaz Andrew Brunson Kimdir

Meşhur Abd’li Papaz Andrew Brunson Kimdir

Andrew Brunson; ‘’Ver Papazı, Al Papazı’’ ‘’yapmış olduğun hainliğin bedeli sorulacaktır’’ şeklinde içi dolu cümleler ile Türkiye gündeminde yerini almış olan meşhur abd’li papaz Andrew Brunson kimdir nerelidir, neler yapmıştır ve neden yargılanmaktadır. Ülkemiz için hangi tehditleri oluşturmuştur? Papaz Andrew brunson sadece sıradan bir papaz mı?  Papaz brunson Abd’de 1968 yılında dünyaya gelmiştir ve şuan 50 yaşındadır. Eşinin adı: Norine Brunson’dur. 2 çocuk babası olan papaz brunson ülkemizde özellikle İzmir’de kısa zamanda ünü yayılan papazlar arasında yer almıştır. Eğitim hayatını ise Trinity Evangelical Divinity School, Erskine Theological Seminary School, Aberdeen Üniversitesinde tamamlamıştır. Papaz Andrew brunson kimdir şeklinde söz konusu araştırmalara neden olması ilk defa silahlı saldırı ile yaralanmasında gündeme gelmiştir.

papaz-andrew-brunson-kimdir
papaz-andrew-brunson-kimdir

Meşhur papaz Andrew brunson ilk olarak 11 Nisan 2011 yılında haber kaynaklarında yer almaya başlamıştır. İzmir Alsancak’ta yer alan Protestan Diriliş Kilisesinin bahçesinde etrfaında olan kişiler ile yapmış olduğu sohbet sırasında Manisalı bir kişi tarafından ateşli silahla vurularak yaralanmıştır. Saldırgan ‘’ Vatan Haini İki Kiliseyi Bombalayacağız, Bunun Hesabını El Kaide Soracak’’ şeklinde slogan atarak papaza uyarı verilmiştir. Karanlık güçler tarafından hangi pazarlık veya hangi hesaplaşma için vurulduğu ise merak konusu olmuştur. Papaz Andrew brunson; devam eden yıllarda gene farklı başlıklar ile gündeme gelmeye devam etmiştir. Papaz brunson; Amerikan Protestan papaz eşi ile birlikte 20 yıldır Türkiye’de yaşamaktadır. İzmir göç idaresi müdürlüğü tarafından hazırlanmış olan sınır dışı edilme yazısı ile 28 Eylül 2016’da gündemde en sıcak gelişme olarak yer almıştır. Yapılan hazırlıklar sonrasında sınır dışı edilmesi için gidilen ikametlerinde bulunamadıklarından kapılarına tebligat bırakılmıştır. 7 Ekim 2016 gününde göç idaresine giden bay ve bayan Brunson çiftinden, bayan brunson sınır dışı kararı ile Abd’ye gönderilmiştir.

İlginizi Çekebilir >>  Desiderius Erasmus Kimdir Hakkında Bilgi
papaz-brunson-kimdir
Papaz Brunson Kimdir

Papaz Andrew Brunson ise eşi sınır dışı edilerek ülkesine gönderilirken, terör örgütü PKK ve FETÖ bağlantılarından dolayı mahkemeye sevk edilmiştir. Misyonerlik faaliyetlerinin ortaya çıkartılması ile papaz andrev brunson tutuklanarak ceza evine gönderilmiştir. Papaz Andrew brunson bilinmeyen yönleri net olarak ortaya çıkmaya başlamış ve savcılık tarafından iddianame hazırlanarak 35 yıl ile yargılanmaya başlamıştır. Bu aşamadan sonra ise sık sık ABD tarafından Türkiye’ye papaz Andrew brunson’un serbest bırakılmasına yönelik çağrılar yapılmıştır. Serbest bırak papazı, aş F35 leri şeklinde iki ülke arasında gerilimlerin yaşanmasına neden olmaya başlamıştır. Fetö terör örgütünün Ege Bölge Sorumlusu firari Metin Bekir Baz ile GSM sinyalleri çok yakın olacak şekilde 293 kez bir araya geldikleri gibi, Fetö terör örgütü şeması içinde yer aldığı şeklinde farklı suçlamalar ile ilk çıkartılmış olduğu mahkeme ile tutukluluk halinin devamına karar verilmiştir. İzmir 2. Ağır ceza mahkemesince 18 Temmuz 2018 de görülen mahkemede ise ev hapsine karar verilerek İzmir’de yer alan ikametine polis eşliğinde teslim edilmiştir. Trump tarafından seçim dönemlerinde özgür bırakılmasına yönelik halka vaaterde bulunulmuş olduğundan dolayı papaz andrew  brunson Abd için önemli bir kişi olarak kabul edilirken özellikle Fetö elebaşının ülkemize getirilmesi kısmında ise pazarlıkların Türkiye ayağını papaz Andrew brunson oluşturmaktadır. Buna karşılık ABD tarafından papaza Andrew brunson’un tutukluluk halinin devam etmesinden dolayı ekonomik ve siyasi yaptırımların yapılacağına yönelik açıklamalar yapılırken, beştepeden de karşılıklı olarak sert cevaplar verilmektedir.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

11-kalbimin-sultanı-dizisi-oyuncuları-2018

11 Kalbimin Sultanı Dizisi Oyuncuları 2018

Yazı İçi Navigasyon1 11 Kalbimin Sultanı Dizisi Oyuncuları 20182 Kalbimin Sultanı Dizisi Hakkında Bilgi3 Kalbimin …

2 comments

  1. masaya ası koyan kazanır şeklinde cetin bir soğuk savaş acıklamaları yapılmaya başlandır. Ne papazmışsın sen böyle koca abd almak için elinden geleni yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir