Home / Genel Kültür / Nagehan Alçı Kimdir?

Nagehan Alçı Kimdir?

Nagehan Alçı, 19 Nisan 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. Babası avukat, annesi ise Kimya mühendisidir. 2010 yılında Razim Ozan Kütahyalı ile evlenmiş bu evlilikten 2 tane ikiz çocukları dünyaya gelmiştir. (Betül Yasemin, Ayşe Ela) Nagehan Alçı, Lise öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladı. Üniversiteyi ise Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okudu.

nagehan-alci-kimdir

Şimdiki mesleği gazeteciliktir. Nagehan Alçı, gazeteciliğe ilk olarak Hürriyet’in dış haberler servisinde staj yaparak başladı. Bir zamanlar TRT’de yayınlanan 32. Gün adlı programda ve Avusturya’daki bir televizyon kanalında stajlarını sürdürmeye devam etti. Show TV ve Akşam gazetesinin dış haberler servislerinde görev yaptı. SkyTürk TV’de belgeseller hazırladı.

2007 yılında Akşam Gazetesi’nde köşe yazarlığına başladı. Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turgut ile ‘Sosyal Bilgiler’ adlı bir program yaptı. Habertürk’te ise “Sınırsız” isimli programda yorumculuk yapmıştır. Ardından Kanal 24’de ise “Nerede Kalmıştık” isimli programda hem sunuculuk hem de yorumculuk yaptı.

İlginizi Çekebilir >>  Liam Neeson Kimdir?

2011 yılından itibaren ise Beyaz TV‘de Medcezir  ve CNN Türk‘te “Dört Bir Taraf” isimli programlarda yorumculuk yapmaya başladı. Nagehan Alçı, iyi derecede İngilizce, Almanca ve İspanyolca bilmektedir.

2012 yılında köşe yazarlığı yaptığı Akşam gazetesinden ayrılarak Milliyet gazetesine geçmiştir. Ayrıca FOX TV ve Kanal D’de de çalışmıştır.

Nagehan Alçı’nın kaleme aldığı bir tane kitabı vardır. (Özü Sözü Yirmi Bir: Dünya ve Türkiye Siyasetinden Röportajlar)
[tabgroup type=”nav-tabs”]
 nagehan-alci-kimdir-4
 nagehan-alci-kimdir-3
 nagehan-alci-kimdir-2
[/tabgroup]

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

desiderius-erasmus-kimdir-hakkında-bilgi

Desiderius Erasmus Kimdir Hakkında Bilgi

Hollanda’nın nadir felsefecilerinden olana Desiderius Erasmus  1465 yılında Hollanda’da dünyaya gelmiştir. Hümanizm akımının öcülerinden olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir