Home / Genel Kültür / Nedir? / Sitrülin Malat Nedir Bilgisi

Sitrülin Malat Nedir Bilgisi

Sarkmış göbekle yada eğilmiş iskelet sistemi ile fit, zinde görünmek diye bir konudan bahsetmek imkansızdır. Zinde kalmanızı sağlayan takviye edici aynı zamanda besin değeri olan bitkisel destek ise vücutta yer alan sitrülin malat ayarının yapılmasıdır. Sitrülin malat içeren bitkiler başında ise direk yazın serinletme ve enerji vermesi ile her sofrada yer alan karpuz gelmektedir. Karpuz yazımızı diğer faydalarını önceden yazmıştık. Fakat sitrülin malatla vücut sporu ile ilgilenen sporcular kadar normal yaşantı içinde kas iskelet yapısının gerekli olan minerallerini alamsı bakımından kullanılmaktadır. Sitrülin malat kullanan yorumları kişiler ise kısa zamanda kendilerinde oluşan değişiklikleri gözleri ile görmektedir.

Sitrülin Malat (Citrulline)

Citrulline  malat vücutta Arjanin ile nitrik oksitlere bölünerek yararlı besin olarak ortaya çıkmaktadır. Vücut citrulline  malat’ı kendisi üretebilmektedir. Gıda takviyesi olarak sunulan kapsüllerde bulunmaktadır. Burada sıklıkla sporcular tercih etmektedir. Hızlı kas yapısını ortaya çıkartmak için kullanılmaktadır.  Saf olarak temin edilebilen sitrülin malat bileşenleri sporcuların gizli sırları içinde yer alabilmektedir.

 

Sitrülin Malatı İçeren Bitkiler

sitrülin-malatı-içeren-doğal-bitkiler
sitrülin-malatı-içeren-doğal-bitkiler

Sitrülin malat içeren bitkiler başında karpuz yer almaktadır. Doğal citrulline sağlayıcısı olarak uzun yıllardır bilinmektedir. A, B-6,C vitaminlerini barındırması yanında ise potasyum deposu olarak karpuz kullanılmaktadır. Şekerli tadının olmasından dolayı sevilerek tüketilmektedir. Lif ve likopin deposu olması yanında antioksidan etkisi ile vücut fonksiyonlarının hızla düzelmesini sağlamaktadır. Diğer doğal yollar ile sitrülin malat içeren bitkiler diğer adı ile citrulline malat olarak tanınıp şu bitkilerde rahatlıkla bulunur; badem, soğan, balık, et ve sarımsakta bolca bulunmaktadır. Balık servislerinde soğanla birlikte sunulması besinlerin değerinin artmasına yardımcı olmaktadır.

İlginizi Çekebilir >>  Leyla Bilginel Dang  Virüsü Nedir Belirtileri

Sitrülin Malatı Kullanan Yorumları

Kullanan yorumları toksin atması bakımından derilerinde ve ödem oluşmasında büyük rahatlama elde etmektedir. Kan değerlerinin düzenlenmesinde gene sitrülin malatı içeren bitkiler kullanarak gerekli olan takviyeyi almış bulunmaktadırlar. Citrulline malat içeren bitkiler  kullanan yorumları özellikle kan değerlerinin oluşmasından dolayı  iskelet ve kalp kaslarına giden kan değerlerinin hızla artmasını sağlamaktadır. İskelet ve kas sistemine ulaşan kan basıncının artmasından dolayı ise kaslar ve iskelet doğal yapısına hızla dönmektedir. Kas kütlesini ve onu taşıyan iskelet sisteminin aynı anda gelişmesini sağlamasından dolayı sitrülin malat kullanan yorumları memnuniyet ile sonuçlanmaktadır.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

qr-kod-nedir-qr-kod-okutma

Qr Kod Nedir Qr Kod Okutma

Japonya’nın üstün pazarlama tekniklerinden olan ve bilgi iletişiminde devrim niteliğinde sunmuş olduğu qr kodu nedir? …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir