Home / Sağlık / Sivilceler İçin Kahve ve Limon Suyu Maskesi Bitkisel Çözüm

Sivilceler İçin Kahve ve Limon Suyu Maskesi Bitkisel Çözüm

Birçok kişi sivilcelerinden çekiniyor olsa da bunların baş etme yollarını pahalı kremler ile sağlamaya çalışmaktadır. Her ne kadar doğal yada bitkisel denilse de birçok krem doğal olmayan maddeler içerebilmektedir. Gelelim bizde gençlerin yetişkinlerin derdi olan sivilcelerden nasıl kurtulması gerektiğini ele alalım. Bilgi definesi güzellik uzmanları tarafından yapılmış ve denenmiş olan sivilceler için kahve ve limon suyu maskesi bitkisel çözüm olarak ele alınırken evde yapılabilecek olan en ekonomik sivilce önleme yolu olarak ta bilinmektedir.

Evde yapılacak olan sivilceyi önlemeye yönelik maskeler içinde ise kahve, taze limon yeterli olacaktır. Ruhsal bozuklu, gençler arasında atlatılması zor olan sözler ile karşı karşıya kanlına ergenli sivilcelerinin önlenmesinde de gene kahve ve limon suyu maskesi etkili olmaktadır. Aynalara küstüren sivilcelerden hatta içe kapanmayı neden olan sivilce izlerinden uzak kalmak için kahve ve limon suyu ile direk cilt temizlenmektedir. Bir çorba kaşığı kahve bir cay bardağı içine koyulur. Üzerinde de iki çorba kaşığı taze sıkılmış limon suyu eklenir ve karıştırılır. Karışımdan elde edilen kıvam koyu olması yanında dinlenmesi sonrasında cilde direk uygulanmaktadır. Yüze yüz masajı yapımı şeklinde usul hareketler ile oval şekilde sivilceler için hazırlanmış olan kahve ve limon suyu maskesi sürülür. Sürülmesinden sonra 5-6 dakika kadar beklenir. Yıkama kısmında ise ılık su ile yüz tekrar masaj yapılır şekilde kahve ve limon suyu maskesi yıkanır.

İlginizi Çekebilir >>  Çay İçmenin Faydaları Nelerdir?

Yüze sürülmüş olan limon ve kahveden tamamen kurtulmak için ise yüz ılık sudan sonra bir de soğuk su ile yıkanıp pamuk ile temizlenmesi sayesinde sivilcelerin içlerinde kalan pigmentler uzaklaştırılmaktadır. Sivilceler için kahve ve limon suyu maskesi bitkisel çözüm 15 günde bir yapılıp kürler halinde devam edilmelidir. Dileyenler cildin tamamen toparlanması için sivilceler için hazırlanmış olan kahve ve limon suyu maskesinden sonra ise 7 gün boyunca salatalık dilimlerini yüzüne koyarak birkaç dakika bekleyebilir. Burada amaç yüzün nemini koruması ve sivilcelerden dolayı oluşan yüz derisi solgunluğunu ortadan kaldırmaktır.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

koltuk-altı-kararmasının-nedenleri-sağlıklı-mı

Koltuk Altı Kararmasının Nedenleri Sağlıklı Mı

Koltuk altını halka açmış olsak ta olmasak ta özellikle kilolu kişilerin sorunları başında kararması gelmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir