Home / Ekonomi / Sütyen Bank Tasarruf Planı Ekonomiyi Ayakta Tutuyor

Sütyen Bank Tasarruf Planı Ekonomiyi Ayakta Tutuyor

Sütyen Bank Tasarruf Planı Ekonomiyi Ayakta Tutuyor : Ev ekonomisinde her ne kadar erkek merkezli hareket edilse de aslında, ev ekonomisinde tasarruf planları ile bayanlar erkeklerden daha iyi plan yapmaktadır. Burada bayanların alış veriş yerlerini erkeklere göre farklı bakış açısı ile zihinlerine kazımaları yeterli bir süreç olmaktadır. Bayanlar her hangi bir ürünün faydalı veya zararlı olmasının farkını ise göz merceklerinin dikkati ile kontrol etmektedir. Göz mercek kontrolü aslında direk ürüne ve etiketine olmaktadır. Bu nedenle evde tasarruf nasıl yaparım veya maddi durumum kötü nasıl geçinirim de direk sahneye mutlu bayanların tasarruf planları çıkmaktadır.

Bayanlar ev ekonomi durumunda mimari taş olarak görev yapmaktadır. Bu durum sadece 20. yy karşılaşılan bir durum şeklinde düşünmek yanlış olacaktır. Az da olsa bir kenarda kötü günler için ekmek parası olarak niteledikleri bir birikimin olduğu aşikardır. Kırsal kesimde para biriktirme yeri olarak ‘’paça veya minder altı’’  sık kullanılan kumbara yeri olmaktadır. Daha kentsel veya daha modern yaşama yakın yerlerde ise ‘’sütyen bank’’ diye belirtilen tasarruf cüzdanları yer almaktadır.   Tabi bunların yanında çorap içlerini de unutmamak gereklidir. Her ne kadar saklanma yeri önemli olmasa da buralarda yer alan ekmek paraları zor günlerde evin ekonomisini ayakta tutması yanında ocakta ateşin yanmasını sağlamaktadır. Kıyıda köşede olarak adlandırılan yerlerde az da olsa birikimi olan bayanlar ise sıkıntı ve stresli yaşantıdan uzak durmaktadır. Sağlık yönünden de diğer bayanlara göre daha güvenli olmaktadır. Maddi imkanlarını değerlendiren bayanlar ise uzun vadeli olarak yatırım veya birikim yapmak istediklerinde ise altın veya benzeri evde tasarruf nasıl yaparım planlanması yatırımlarına yön vermektedir.

İlginizi Çekebilir >>  Bugün Eski Tarihli Altın Yeni Tarihli Altın Farkı Yalan Mı?

Ekonomi zorlukların yaşandığı dönemlerde ise sadece bayanların paraya vermiş oldukları yönetim stratejilerine bakılarak yatırım yapılsa bile kazanç elde etmek için yeterli olacaktır. Bu gün çarşı pazarda görülen az da olsun nakit döngüsünü sağlayan südyen bank veya minder altı yatırımların sonucu olmaktadır. Ev ekonomisi para tasarruf modelleri veya iş yeri para biriktirme modellerinde ise bayanların yatırımları dikkate alınmalı ve belli bir miktar harcamadan sonra kesinlikle tasarruf için bir kısmı kenara koyulmalıdır. Öncelikle yatırım yapılması sonrasında ise geri kalanın kenara tasarruf olarak bırakılabileceği düşüncesi ise yanlış olmaktadır. Tasarruf nasıl yapılırda ise tecrübeli ev hanımları örnek alınmalıdır. Bunun yanında farklı destekler ile işini kurmuş olan bayanlar ise evde tasarruf nasıl yaparım araştırmalarında elde ettikleri başarıyı iş yaşantısına yansıtarak tasarruflu iş yerlerini ekonomiye katmışlardır.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

icra-ceza-mahkemesi-taahhüdü-ihlal-2018-şartları

 İcra Ceza Mahkemesi Taahhüdü İhlal 2018 Şartları

Elde olmayan nedenlerden dolayı birikmiş olan borçlar için sıkıştırılmaya başlanmış olan noktaların başında alacaklı vekili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir