Home / Bilim / UFO Nedir? UFO İle İlgili Bilgiler

UFO Nedir? UFO İle İlgili Bilgiler

UFO Nedir?

UFO, İngilizce kelimelerden meydana gelen bir kısaltmadır. Açılımı “Unidentified Flying Object” şeklindedir.  “Tanımlanamayan Uçan Cisim” anlamına gelmektedir. UFO’nun varlığına veya yokluğuna dair kesin bir kanıt olmadığından bilim insanları bu ismi koymuştur. UFO ile ilgilenen kişilere ise ufolog denilmektedir. Sık sık görüldüğü söylenen havada uçan dairesel şekildeki bir nesnedir. Günümüzde UFO’lara dair bir sürü iddia ortaya atılmaktadır.

UFO’nun Tarihi

UFO’ların tarihi çok eski zamanlara kadar dayanmaktadır. İlk çağlarda mağara duvarlarına yapılan UFO’ya benzer tasvirlerden tutun da günümüzde sürekli ortaya çıkan UFO olduğu iddia edilen resimler ve bir sürü iddialar mevcuttur. M.Ö 1450 yıllarında firavunun UFO hakkındaki betimlemeleri, M.Ö 99 yılında Romalı yazar Julius Obsequens’in yazdığı yazılar ve Ortaçağ’daki UFO hakkındaki söylentiler ufologların dikkatini fazlasıyla çekmektedir. Özellikle 19. yüzyılda UFO iddiaları oldukça artmıştır. Günümüzde de hala söylentiler, UFO olduğu iddia edilen fotoğraflar, video ve ses kayıtları bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir >>  Jim Carrey Kimdir? Jim Carrey'nin Hayatı

UFO’yu Kimler Kullanıyor?

UFO’nun uzaylılar tarafından kullanıldığı iddia edilmektedir. Fakat uzaylıların varlığı bile günümüzde hala kanıtlanamamıştır. Ortaya atılan bazı iddialarda ise UFO diye tabir edilen bu hava cisimlerinin bazı ülkelerce kullanıldığı söylenmektedir. Hakkında ortaya sürekli iddialar atılmakta fakat hala net bir kanıtı olmayan bir hava aracının adıdır UFO.

Günümüzde UFO

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde olmak üzere dünyanın her yerinden UFO olduğu varsayılan fotoğraflar sosyal medya sitelerinde ve ufologların gündeminde yer almaktadır. İnsanlığın merakı da ortaya net bir kanıt atılmadan hiç bitmeyecek gibi görünmektedir. UFO’dan da ziyade uzaylılar var mı? varsa nerede yaşamaktalar? Dünya’ya geliyorlar mı? gibisinden soru işaretlerinin cevaplarını insanlık sürekli tartışmakta ve cevaplarını fazlasıyla merak etmektedir.

UFO olduğu iddia edilen popüler fotoğraflardan birkaçı şunlardır:

[tabgroup type=”nav-tabs”]
ufo-goruntusu-3 
 ufo-goruntusu-2
ufo-goruntusu-4
ufo-goruntusu-5
[/tabgroup]

 

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

Ücretsiz fotomontaj yapma

Merhaba arkadaşlar.Bakıyorum da sitemizde ücretsiz fotomontaj programı isteyenler oluyor onlar için ücretsiz edinebilecekleri bir link …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir