Home / Genel Kültür / Nedir? / Unicorn Nedir? Unicorn Hakkında Bilgiler

Unicorn Nedir? Unicorn Hakkında Bilgiler

Unicorn, kafasının ortasında bir boynuzu bulunan beyaz renkli bir mitolojik hayvandır. Şekli atla aynıdır fakat daha güzel ve daha asildir. Tek boynuzlu at olarak da bilinen bu hayvanın varlığı hiçbir zaman kanıtlanamamıştır.  Daha çok mitoloji kitaplarında, çizgi filmlerde ya da bilim kurgu ve fantastik filmlerde karşılaşılır. Güzelliği ile kendine hayran bırakan bir hayvandır.

Bu yüzden saflığı ve güzelliği temsil eder. Efsanelere göre bu hayvan sadece temiz kalpli bakire kızlara görünür ve kanı içildiğinde insana ölümsüzlüğü vadeder. Fakat kanı içen kişi tüm hayatı boyunca lanetli olarak yaşar. Unicorn ilk olarak milattan önce 3.yüzyılda Yunanlı akademisyenlerin Old Testament isminde bir kitabı çevirmeye karar verdiklerinde ortaya çıkar. Kitapta bir yaratıktan bahsedilmektedir. Yazıtta bu hayvan Re ’em olarak geçmektedir. Yazı birçok dile çevrilir. Latincede ise uni ve cornus kelimelerin birleşiminden Unicorn meydana gelmektedir. Türkçede ise tek boynuzlu olarak tercüme edilir. Nitekim bu hayvanı gören kimse olmamıştır. Çıktığı dönem hayvanın kanı içildiğinde ölümsüz yaptığını, boynuzunun birçok zehre ve hastalığa iyi geldiğine inanılmıştır. Bunu duyan fırsatçılar boynuz ticaretine bile başlamışlardır.

İlginizi Çekebilir >>  Mahya Nedir Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır

Yine milattan önce 5.yüzyılda bir psikiyatri kitabında bu hayvanın varlığından bahsedince insanlar onu gördükleri Hindistan’ a kadar gidip aslında bunun bir gergedandan başka bir hayvan olmadığını öğrenmişlerdir. İnsanlar artık hayvanın aslında hiç olmadığını kabul etmişlerdir. Böylece unicorn efsanevi bir tek boynuzlu at olarak kalmıştır.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

qr-kod-nedir-qr-kod-okutma

Qr Kod Nedir Qr Kod Okutma

Japonya’nın üstün pazarlama tekniklerinden olan ve bilgi iletişiminde devrim niteliğinde sunmuş olduğu qr kodu nedir? …

2 comments

  1. Unicorn nedir diye bu güne kadar düşünmediydim. Boynuzlu atmış meger. Bilgi definesi yeni bir ufuk açtın teşekür edeyim diye mesaj atıyorum. Siz olmasanız boynuzlu atın ne olduğunu genel kültürüme alamazdım:) Rüyada boynuzlu atı görmek ne demek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir