Home / Yaşam / Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kilo vermek, fazla kilolara sahip olan erkekler ve bayanlar için çoğu zaman en büyük problemler olmaktadır. Sıkı diyetler uygulayamayan kişiler arasında yer alıyorsanız küçük değişiklikler ile zayıflamanız mümkün. Küçük püf noktaları ile verilen kilolar daha uzun sürede veriliyor olsa da daha sağlıklı ve kalıcı olacaktır. Kendinize büyük bir baskı gerçekleştirmeden, cebinizi de yormadan bazı alışkanlıkları değiştirerek kilo vermenizi sağlayacak ipuçları ise şu şekilde;

Buzdolabında Gerçekleştirilecek Değişiklikler

Sağlıklı ve zayıflamanıza etki edecek gıdaları ( sebze ve meyveler ) dolabın en alt rafına sıkıştırmak yerine en ön bölümlere taşımalısınız. Dolabın ön bölümünde yer alan atıştırmalıklar yerine canınız çektiğinde daha sağlıklı olan sebze ve meyvelere yönelebilirsiniz. Bir diğer ipucumuz ise meyveleri olduğu gibi saklamak yerine küçük küçük dilimleyerek hazır bir şekilde dolapta bulundurmaktır. Bu şekilde canınız çektiğinde ” kim soyacak veya kim yıkayacak ” soruları aklınıza gelmeyecek ve direk tüketebileceksiniz.

Ayrıca bitkisel zayıflama yöntemi ile ilgili makalemizi okuyabilirsiniz.

Abur Cuburları Mutfaktan Uzak Tutun

Tuzlu, yağlı ve şekerli abur cubur gıdaların tamamını mutfağınızdan temizleyin. Bunlar yerine market alışverişinizde kuru yemiş veya hafif atıştırmalara yer vermelisiniz. Cips yerine az yağlı mısır patlatıp yemek veya asit-şeker içeren içecekler yerine daha sağlıklı ve doğal bitkisel içeceklere yönelmelisiniz.

İlginizi Çekebilir >>  Sigarayı Bırakma Yolları Nelerdir?

Aç Karnına Alışveriş ve Gezmekten Vazgeçin

Markete aç karnına gitmek hem almayacağınız şeyleri fazlası ile almanızı ve tüketmenizi sağlar. Aynı şekilde aç karnına gezmeye çıkmak dışarıda sürekli olarak sizi tetikleyecek ve dışarıda yemek yemenizi sağlayacaktır. Bu yüzden gerek market alışverişinizde, gerekse de gezmelerinizde muhakkak tok olmaya özen gösterin.

Yemek Öğünlerini Yeniden Planlayın

Unutmamanız gereken en önemli nokta yemek yemeyi bırakmak kilo vermenizi hızlandırmayacağıdır. Düzenli ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız öğün sayısını arttırmalı ve muhakkak sebze ağırlı gıdaları tercih etmelisiniz. Aynı zamanda yemek yerken hızlı yememeli ve yavaş yavaş tüketmelisiniz.

Bol Bol Su Tüketin

Su tüketimi gün içerisinde özellikle sağlıklı bir vücuda sahip olmak için önem arz etmektedir. Aynı zamanda doğru zamanlarda tüketildiğinde kilo vermenize de yardımcı olacaktır. Her öğün öncesinde su tüketmek daha az yemenizi sağlayacağı gibi gün içerisinde daha az acıkmanızı sağlayacaktır.

Psikolojik Olarak Hazırlanın

Kilo vermeyi istiyor olabilirsiniz ancak kendinize büyük hedefler koyarak hataya düşmeyin. Özellikle haftalık-aylık bu kadar kilo vermem gerek, bu gıdaları kesinlikle tüketmemem gerek diyerek daha sonra olumsuzluk yaratacak düşünceleri psikolojik olarak kendinize empoze etmemelisiniz. Unutmayın amacımız küçük değişiklikler ile küçük küçük kilo vermek.

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

kötü-ilişkide-sorunlar-nasıl-çözülür

Kötü İlişkide Sorunlar Nasıl Çözülür

Yazı İçi Navigasyon1    Kötü İlişkide Sorunlar Nasıl Çözülür2 Aşkı Güçlendirmenin Yolları3 İlişki Uzmanlarından Tüyolar4 Yıpranan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir