Home / Genel Kültür / Nedir? / Zümrüt Aşk Taşı Faydaları Nedir Nasıl Bulunur

Zümrüt Aşk Taşı Faydaları Nedir Nasıl Bulunur

Sağlık alanında alternatif tıp içinde sıklıkla kullanılan yöntemlerin başında değerli taşlar ile yapılan terapiler yer almaktadır. Sadece süs eşyası veya takı malzemesi olarak kullanıldığı düşünülen taşlar aslında uzun yıllardır sağlık için kullanılan nesneler olmaktadır. Burada özellikle zümrüt (aşk) taşı faydaları nedir, zümrüt taşını nasıl bulurum gibi doğal sorgulamalar öne çıkmaktadır. Birde zümrüt taşı olduğunu söyleyen sahte taş satıcıları da sektörde yer etmeye çalışmaktadır. Birçok kişi ise bulmuş oldukları değerli taşların bazen farkında bile olmayabilmektedir. Zümrüt taşına yönelik ise özellikle mistik değerlerin verilmiş olması ve yüzük, kolye yapılması ise değerini bir kat daha artırmaktadır. Zümrüt taşının saf ve berrak olması yanında renginin yeşil olması ise özelliğinin artmasını sağlamaktadır.

Zümrüt Aşk Taşı Faydaları
                                                 Zümrüt Aşk Taşı Faydaları

Zümrüt taşı çatlaklı yapıda bulunmaktadır. Derinlemesine olan bu çatlaklar ise özellikle sahtekarlar tarafından yağ karışımları ile doldurulmaktadır. Doldurulmuş olan bu alanların geriye kalan zümrüt taşı rengi ile uyumlu hale getirilmesi ile kusursuz zümrüt taşı sattıklarını belirtmektedirler. Burada önemli olan ise zümrüt taşının çatlak olmayanı nerede ise imkansıza yakın olmaktadır. Bulunmuş olsa bile kıymet değeri ise orta halli zengin bir soylu aile tarafından alınması bile mümkün olmayacak değerlerde olmaktadır. Beril taş grubunda yer alan zümrüt aşk taşı, beril taş kütlesinin alt grubu olarak gruplanmaktadır. Saf renkli olan beril taşının içinde yer alan krom veya vanadyum taşa renk verilmesini sağlamaktadır. Mineral ve özellikleri bakımından zümrüt taşı nedir ise sertlik 7,6 ile 8,1 aralığında olmaktadır. Özgül olan ağırlığı ise 2,69 ve 2,74 aralığında olmaktadır. Formülü ise Be3 Al2 SİO6 Oides renk ise yeşilin tonları olması yanında zümrüt yeşili en değerlisi olmaktadır. Aynı şekilde Zümrüt Yeşili diye kendi ismi ile anılan renk kavramını insanlığa sunmuştur. En fazla çıkarıldıkları ülkeler ise özellikle sömürülen ülkelerde olmuş ve bu nedenle zenginlik ile köleliğin uzun yıllar aynı yerde bulunmasına neden olurken zümrüt taşı sömürgeleri kurulmasına neden olmuştur. Kolombiya, Zambiya, Brezilya, Afrika, Hindistan, Avustralya ve Amerika Birleşik devletleri Zümrüt taşının çıkarıldığı en fazla ülkeler arasında yer almaktadır. Sağlık bakımından ise hatta çarka açılmasında ise Kalp, alın ve Güneş sinirağı olarak kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir >>  Sitrülin Malat Nedir Bilgisi
Zümrüt Taşı Faydaları Nedir
Zümrüt Taşı Faydaları Nedir

Darbelere karşılık sağlam olmayan Zümrüt aşk taşı faydaları ise başlıca bağışıklık sistemi rahatsızlıklarını düzenlemektedir.  Sinir sisteminin düzenlenmesinde gene zümrüt taşı kullanılmaktadır.  Kalbin, ciğerlerin ve böbreklerin güçlenmesine sağlıklarına kavuşmasına yardımcı olarak tarihin ilk çağlarından beri kullanılan değerli mineral olarak Zümrüt taşı kullanılmaktadır. Aile bağlarının güçlenmesi yanında arkadaşlık ve evlilik konusunda sorunların oluşmasına neden olan kötü ruhların uzaklaştırılmasında gene zümrüt taşı kullanılmaktadır. Sadakat ve bağlılık duygusunun güçlenmesinde de gene zümrüt taşının faydaları olarak yararlanılmaya devam edilmektedir. Başarı hazzının alınması yanında mevcut başarıların doyumlara ulaşmasına yardımcı olmaktadır ki bu nedenle zümrüt taşı ile dokunulmasın da sağlanılan kolaylıktır. Yaşamda pozitif enerji alınmasını sağlayan zümrüt taşı kişiye sevgi ve yaşama olan bakışının olumlu olmasını sağlamaktadır.

zümrüt-nasıl-bulunur
                                                    zümrüt-nasıl-bulunur

Mistik Zümrüt Aşk Taşı Tarihi

 

zümrüt
                                     Zümrüt

Mistik zümrüt aşk taşı faydaları olarak kullanılmasın da ise özellikle süs eşyası olarak kullanılmaktadır. Süs eşyası olmasında ise saf aşk taşı olması bağlılık olarak görülmektedir. Aşk taşı olmasına da ve bağlılık eseri olarak; bağlılık ve sadakat olması zayıf ülkelerin güçlü olan ülkelere bağlılıklarını göstermesi noktasında değerli hediyeler olarak verilmiştir. Osmanlı padişahlarının kılıç ve kınları devlete bağlılık ve sadakat yanında aşk ile devleti  yönetmeleri anlamalarına gelecek şekilde kılıç ve diğer silahlarında zümrüt taşı yani aşk taşı olan zümrüt kullanılmıştır. Zümrüt yeşili taşı ile bağlılık yanında mistik değerlerde gene aşk taşına verilmiştir. Kuranda Rahman Suresinde geçen zümrüt taşı faydalarından dolayı cennet taşı olarak ta zümrüt aşk taşı anılmaktadır. Kuranda isminin geçiyor olması yanında sakinlik ve dinginlik vermesi bakımından zümrüt taşı aşk ve sadakat taşı olarak adını en fazla duyuran değerli taş olarak kabul edilmektedir.

 

 

About Tugba

" Bilgi Definesi " sitesinin editörü ve aynı zamanda adminlerinden biriyim.

Check Also

sitrülin-malat-nedir-bilgisi-kas-yapar

Sitrülin Malat Nedir Bilgisi

Yazı İçi Navigasyon1 Sitrülin Malat (Citrulline)1.1 Sitrülin Malatı İçeren Bitkiler1.1.1 Sitrülin Malatı Kullanan Yorumları Sarkmış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir